کد خبر: ۸۴۱۴۷۲
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸

پرسپولیس به دنبال تمدید قرارداد گئورگی گولسیانی

گئورگی گولسیانی یکی از بهترین بازیکنان فصل پرسپولیس و لیگ برتر بوده که از انتخاب این تیم در تابستان گذشته به شدت راضی است.
آفتاب‌‌نیوز :

پرسپولیس با ۱۳ گل خورده در حالی عنوان بهترین خط دفاع لیگ بیست و دوم را از آن خود کرد که تمامی ارکان خط دفاعی این تیم خوش درخشیدند. از علیرضا بیرانوند که با ۱۸ کلین شیت دستکش طلایی لیگ را از آن خود کرد بگیرید تا مرتضی پورعلی گنجی و دانیال اسماعیلی فر، علی نعمتی و حتی فرشاد فرجی که یک مدافع ذخیره مطمئن بود. اما اگر بخواهیم فرمانده‌ای لایق برای هدایت یک تیم در ایران نام ببریم بدون شک باید به گئورگی گولسیانی اشاره کنیم که با دبل کردن در دربی رفت به بازیکنی محبوب نزد هواداران پرسپولیس تبدیل شد.

در فوتبال امروز مدافعان میانی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردارند. یک مدافع مرکزی یک بازیکن مهم و کلیدی در هر خط دفاعی است (هم اکنون در دنیا اکثر تیم‌ها با دفاع خطی بازی می‌کنند و در ایران هم بسیاری از تیم‌ها با دو دفاع میانی روی یک خط بازی می‌کنند). 

مدافع میانی باید مسئولیت بیشتری در سامان دهی و تجدید سازمان خط دفاعی تیم برعهده داشته باشد. او باید به طور پیوسته با مدافعین کناری و مدافع جلو زن خودصحبت کند. در این صورت سازمان دفاعی تیم در طول مسابقه به شکل دقیق در اختیار و کنترل وی خواهد بود. مدافع وسط در فوتبال باید یک بازیکن منطقی و خونسرد باشد. یک رفتار نادرست از سوی مدافع میانی می‌تواند منجر به یک ضربه آزاد خطرناک یا پنالتی شود. وقتی تیم مقابل با ۳ مهاجم بازی می‌کند مدافع مرکزی بایدبه یکی از بازیکنان تذکر دهد تا در نقش مدافع یارگیر سوم انجام وظیفه کند. چنانچه تیم مقابل با دو مهاجم بازی می‌کند تنها دو مدافع یارگیر احتیاج خواهد بود در این حالت مدافع جلوزن فضای جلوی مدافعین کناری و پشت دیگر هافبک‌ها را می‌تواند پر کند.

بی تعارف گئورگی گولسیانی مدافع گرجستانی پرسپولیس تمامی این خصوصیات را دارد و خونسردی ذاتی و حرفه‌ای گری اش زبانزد همبازیانش در پرسپولیس است. پس از خداحافظی سیدجلال حسینی، هواداران پرسپولیس چشم انتظار ظهور یک مدافع سرسخت و کم اشتباه بودند که قدرت رهبری بالایی هم داشته باشد. به نظر می‌رسد گئورگی گولسیانی این خصوصیات را داشته باشد. او تا پایان فصل آینده (لیگ بیست و سوم) با پرسپولیس قرارداد دارد، اما گفته می‌شود یحیی گل محمدی به باشگاه سفارش کرده، قرارداد این مدافع گرجستانی تمدید شود.

یحیی گل محمدی این بازیکن با تجربه را برای موفقیت در آسیا می‌خواهد و برهمین اساس احتمال زیادی دارد قراردادش برای فصل آینده تمدید شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین