کد خبر: ۸۴۱۸۷۲
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵

کارت‌های پرداخت ایران و پاکستان متصل می‌شوند؟

رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با همتای پاکستانی خود خواستار تعامل در زمینه‌های پیام‌رسان مالی غیرسوئیفتی و اتصال کارت‌های پرداخت شد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی کشورمان صبح امروز در صبحانه کاری با احمد رئیس کل بانک مرکزی پاکستان با بیان اینکه در فرصت پیش آمده امیدواریم روابط بین بانکی را توسعه دهیم، گفت: از زحمات شما در ریاست دوره‌ای اتحادیه پایاپای آسیایی (ACU) کمال تشکر و قدردانی را داریم، ضمن آنکه در حال حاضر طرح‌ها و پروژه‌هایی وجود دارد که لازم است در دوره اخیر اجلاس پیگیری و عملیاتی شود.

رئیس دوره‌ای جدید پنجاه و یکمین اتحادیه اجلاس پایاپایی آسیایی با تاکید بر پایاپای‌سازی با استفاده از ظرفیت ACU خواستار ایجاد یک کانال بانکی با پاکستان در این زمینه شد و گفت: در این خصوص قبلاً با بانک‌های پاکستانی مذاکراتی انجام شده است و این بانک‌ها از موضوع ایجاد کانال بانکی طرفین استقبال کرده‌اند البته نقش بانک مرکزی پاکستان در عملیاتی‌سازی این امر بسیار ضروری و لازم است.

فرزین با تاکید بر اهمیت بسزای ایجاد و به کارگیری پیام‌رسان مالی غیرسوئیفتی در روابط بین بانکی افزود: پیام‌رسان‌های مالی ایجاد شده توسط ایران می‌تواند جایگزین سوئیفت شود و کمک شایانی به تبادلات پیام‌های مالی و بانکی دو کشور کند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع پرداخت‌های کارتی بانکی نیز برای طرفین حائز اهمیت است، گفت: پرداخت‌های کارتی برای تجار ایرانی در پاکستان و زوار پاکستانی در ایران بسیار کاربردی و مورد نیاز است بر این اساس ایران آمادگی دارد در یک برنامه مدون زیرساخت‌های اتصال کارت‌های بانکی طرفین را بهم متصل کند.

فرزین با اشاره عضویت ایران و پاکستان در نهاد‌های بانکی بین المللی مشترک از جمله اتحادیه پایاپای آسیایی، اکو، گروه مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول خواستار توسعه روابط بیشتر بانک‌های طرفین و تشکیل کارگروهی به ریاست معاونین بانک‌های مرکزی دو کشور شد و گفت: کمیته مشترک بانکی با توجه به همسایگی ایران و پاکستان و مشابهات فرهنگی و دینی یک امر لازم و مورد توجه است.

در این دیدار نیز احمد رئیس کل بانک مرکزی پاکستان نیز با استقبال از توسعه روابط بانکی طرفین از ایجاد پیام رسان غیرسوئیفتی، اتصال کارت‌های بانکی دو کشور و تجارت تهاتری در قالب ظرفیت‌های اتحادیه پایاپای آسیایی گفت: برای پیشرفت توسعه روابط بانکی آمادگی داریم با معرفی نماینده و ایجاد کارگروه مشترک زمینه‌های تعمیق روابط بانکی را فراهم آوریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین