کد خبر: ۸۴۲۲۰۱
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴

رییس سازمان خصوصی سازی: مولدسازی کاملا شفاف سازی می‌شود

معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی کشور گفت: طرح مولدسازی دارایی‌های دولت در کشور با ذکر تمامی جزییات از قبیل نحوه فروش و خریداران از طریق سایت مربوطه شفاف سازی می‌شود.
رییس سازمان خصوصی سازی: مولدسازی کاملا شفاف سازی می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

حسین قربانزاده روز پنجشنبه در حاشیه جلسه مولدسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران، افزود: مردم می‌توانند از طریق سایت خصوصی سازی به نشانی https://pga.ipo.ir فهرست دارایی مازاد را اعلام و یا پیشنهاد سرمایه گذاری در بخش دولتی را ارائه کنند.

وی به بازدید‌های انجام گرفته از هشت دارایی مازاد و پروژه‌های نیمه تمام در زنجان، گفت: به طور قطع می‌توان از خود دارایی‌های استان، منابع لازم را برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام تامین کرد که عمر برخی از آن‌ها حتی به بیش از یک دهه می‌رسد. در کشور‌های دیگر اراضی و املاک دولتی اهرمی برای راه اندازی پروژه‌های نیمه تمام عمرانی محسوب می‌شود و در سال جاری در کشور ما به طور قطع حرکت خوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

قربانزاده افزود: طبق ساز و کار‌های فراهم شده و مصوب هیات عالی مولدسازی، مزایده‌ها با امکان جذابیت منفی ۱۰ درصد آغاز خواهد شد و پروژه‌های اولویت دار و ستاره دار استان هم در فهرست تهاتر قرار خواهد گرفت تا کنار پروژه‌های دیگر معرفی شود.

وی با بیان اینکه تامین منابع پروژه‌های نیمه تمام از طریق دارایی‌های مازاد خواهد بود، اظهار داشت: این شکل از مولدسازی تمامی منابع استان را در قالب تهاتر تبصره یک ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی مولدسازی قرار می‌دهد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ابراز امیدواری کرد: با همت و جدیت استاندار زنجان و دستگاه‌های متولی، رونق دارایی راکد و غیرمولد زنجان و پروژه‌های نیمه تمام را طی ماه‌های آتی در تالار مولدسازی دارایی‌های دولت شاهد باشیم و مردم نیز نتایج مثبت این حرکت را شاهد باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین