کد خبر: ۸۴۲۶۲۰
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱

عکس| جزئیات سفر ۲ فرمانده ارشد نظامی ایران به سیستان

سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده کل انتظامی کشور و امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران وارد منطقه سیستان شدند.
عکس| جزئیات سفر ۲ فرمانده ارشد نظامی ایران به سیستان
آفتاب‌‌نیوز :

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مرز در زابل گفت: در مرز مشترک ایران و افغانستان چند باری است که از طرف حاکمان افغانستان اشتباه رخ می‌دهد و روز گذشته نیز اقدام تیراندازی بیجا اتفاق افتاد.

سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در بدو ورود به شهرستان زابل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از طرف نیرو‌های مرزبانی اقدام متقابل نسبت به تیراندازی انجام شد، تصریح کرد: نیرو‌های مرزبانی این موضوع را مدیریت کردند و متاسفانه یکی از همکاران به شهادت رسید و ۲ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

عکس| جزئیات سفر ۲ فرمانده ارشد نظامی ایران به سیستان

وی تاکیدکرد: به کشور‌های همسایه می‌گوییم که مرز‌های ما مرز‌های دوستی است و نباید اجازه دهیم اتفاق ناگواری پیش بیاید.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت بسیار آرام است، اظهارداشت: شب گذشته هیچگونه تهاجمی اتفاق نیفتاده است و موضوع عصر دیروز فیصله پیدا کرد.

امیرحیدری: امنیت در مرز‌های مشترک با افغانستان کاملا برقرار است

عکس| جزئیات سفر ۲ فرمانده ارشد نظامی ایران به سیستان

همچنین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز گفت:مرز‌های مشترک با کشور افغانستان بطور کامل در کنترل نیروی زمینی ارتش هستند و در کنار ما برادران مرزبانی قرار دارند و امنیت بطور کامل برقرار است.

امیر حیدری افزود: بار‌ها اشاره شد حضور ما در مرز به معنای اینکه خطری ما را تهدید می‌کند نیست بلکه به جهت اشراف اطلاعاتی و امنیت است که در مرز‌ها برقرار است. در بحث برخورد با نوع تردد ممکن است گا‌ها اختلافی بین دو مرزبان پیش افتد که موضوع مهمی نیست و کاملا در کنترل بوده است.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: همرزمان ما در مرزبانی و نیروی زمینی کاملا در منطقه مسلط هستند، تا هر جا که کشور مقابل مرز مشترک با ما دارد مقررات بین المللی را احترام بگذارد احترام متقابل می‌بیند و حسن همجواری بجا می‌آوریم، ولی اگر جایی احساس بشه طرف مقابل نمی‌خواهد به مقرارت تن بدهد با برخورد دیگری مواجه می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما