کد خبر: ۸۴۲۸۰۵
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵

سرقت در پوشش ماموران آب و برق به سبک برادران دالتون!

اعضای یک باند حرفه ای و سابقه دار که به سرکردگی دو برادر معتاد و در پوشش ماموران شرکت های آب وبرق به منازل مردم دستبرد می زدند، در حالی با تلاش گسترده نیروهای تجسس کلانتری نجفی مشهد دستگیر شدند که دارای سوابقمتعدد کیفری هستند.
سرقت در پوشش ماموران آب و برق به سبک برادران دالتون!
آفتاب‌‌نیوز :

نیروهای گشت کلانتری نجفی که با صدور دستورات محرمانه ای از سوی سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) تحقیقاتنامحسوسی را برای شناسایی باند سرقت از منازل و ساختمان های نیمه کاره ،آغاز کرده بودند در نیمه های شب بیست و ششماردیبهشت گذشته، به سرنشینان یک دستگاه پراید خاکستری رنگ مشکوک شدند که لباس مخصوص ماموران و کارشناسان اداره برق رابه تن داشتند. با توجه به حساسیت موضوع، ابتدا عوامل گشت انتظامی پراید سواران را زیر چتر اطلاعاتی گرفتند و سپس مراتب را باکدهای پلیسی به سرهنگ مهدی کسروی ( رئیس کلانتری نجفی) اطلاع دادند. طولی نکشید که فرمان دستگیری پرایدسواران صادر شد ونیروهای گشت آژیرکشان از راننده پراید خواستند تا توقف کند اما راننده مذکور با مشاهده خودروی پلیس، پدال گاز را فشرد و مسیرفرار را در پیش گرفت. حالا دیگر نیروهای انتظامی یقین داشتند که با اعضای باند سرقت در پوشش ماموران آب و برق روبه رو شده اندبه همین دلیل عملیات تعقیب سرعت بیشتری گرفت و صدای وحشتناک ترمزهای ناگهانی در نیمه شب، خواب اهالی منطقه رضاشهر را بههم ریخت اما افسران پلیس که از مدت ها قبل در تلاش های اطلاعاتی برای شناسایی اعضای این باند حرفه ای بودند، با استفاده ازکد رمزهای پلیسی دیگر نیروهای گشت را نیز در حالت آماده باش قرار دادند تا در صورت لزوم به یاری آن ها بیایند و طولی نکشید که باهدایت های مستقیم فرمانده انتظامی مشهد، گروه گشت نامحسوس از چند سو مسیر فرار دزدان را سد کردند و پس از ساعتی تعقیب وگریز بالاخره دست بندهای قانون را بر دستان راننده و دو سرنشین خودرو حلقه زدند.

در بازرسی از داخل خودروی متهمان علاوه بر بی سیم، تعداد زیادی کلید و شاه کلید، دستکش، کلاه کشی (نقاب) ، ماسک، دیلم و ابزاردیگر سرقت نیز کشف شد وبدین ترتیب متهمان مذکور که دو تن از آنان لباس ماموران شرکت برق را به تن داشتند به کلانتری انتقالیافتند و در همان ساعات اولیه بامداد مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند.

گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است: بررسی های مقدماتی نیروهای تجسس کلانتری نشان داد: «مجید – ف» (40 ساله) و برادرش «مهدی- ف» (43 ساله) که به مواد مخدر اعتیاد دارند و به همین دلیل هم به دالتون های معتاد معروف شده اند به همراه«محمد – ف» (سومین عضو 39 ساله باند) از مدت ها قبل و پس از آزادی از زندان، دوباره دستبرد به منازل شهروندان مشهدی را درپوشش ماموران شرکت های آب و برق یا با عنوان کارگران ساختمانی آغاز کرده اند. ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که اعضای این باند،اگرچه چندین بار با هوشیاری شهروندان و صاحبان املاک در چنگ قانون گرفتار شده اند اما باز هم پس از تحمل مجازات، دوباره شیوهو شگرد خود را تغییر داده اند و از مدتی قبل با تهیه لباس، ابزار کار، بی سیم و چراغ قوه، خود را به عنوان ماموران و کارشناسانادارات برق و آب معرفی می کردند و به منازل دستبرد می زدند. از سوی دیگر و در صورتی که به منازل خالی از سکنه نیز می رسیدند باکلید و شاه کلید در حیاط را می گشودند و حتی در روز روشن هم با خونسردی اموال مردم را سرقت می کردند چرا که شهروندان بامشاهده لباس و تجهیزات مربوط به شرکت های مذکور، هیچ گاه به آنان مشکوک نمی شدند.

بنابر گزارش روزنامه خراسان، با توجه به سرقت هایی که با این شگرد در مشهد صورت گرفته است، مقام قضایی در حالی دستورتحقیقات بیشتر درباره سرقت های آنان را صادر کرد که در بازرسی از مخفیگاه متهمان نیز لوازم سرقتی دیگر مانند سم پاش خانگی،شارژر بی سیم و لوازم دیگر کشف شد که متهمان اعتراف کردند لوازم مذکور را از منازل منطقه رضاشهر سرقت کرده اند. در همین حالفرمانده انتظامی مشهد با تاکید بر این که تحقیقات از متهمان به افسران پلیس آگاهی سپرده شده است به شهروندان توصیه کرد: حتمادر صورت مواجهه با افرادی که خود را ماموران شرکت های مختلف مانند آب و برق، مخابرات و حتی پلیس معرفی می کنند، ابتدا هویتواقعی آنان را بررسی کنند و در صورت نداشتن کارت شناسایی یا بهانه جویی برای مخفی ماندن هویت، بلافاصله با پلیس 110 تماسبگیرند.

وحشت آفرینی زورگیران پژوسوار
ماموران کلانتری نجفی مشهد همچنین در یک عملیات ضربتی دیگر، پژوسوارانی را یکم خرداد به دام انداختند که به صندوق عقب یکدستگاه پراید دستبرد زده بودند. به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، ماجرای دستگیری اعضای این باند سرقت نیز از آن جا آغازشد که فردی با مراجعه به نیروهای گشت انتظامی مدعی شد سرنشینان یک دستگاه پژو 405 به صندوق عقب پراید دستبرد زده و همهتجهیزات پزشکی داخل آن را به سرقت برده اند. وی گفت:وقتی با صدای آژیر دزدگیر به محل رسیدم آن ها سوار پژو شدند و فرار کردندکه من شماره پلاک خودروی سارقان را به خاطر سپردم!

بنابراین گزارش، لحظاتی بعد استعلام از مرکز فرماندهی پلیس نشان داد که خودروی پژو یک شب قبل و در یک ماجرای زورگیری ازبولوار مصلای مشهد سرقت شده است به همین دلیل، نیروهای گشت انتظامی با نظارت سرهنگ کسروی (رئیس کلانتری نجفی) طرحمهار را در حوزه استحفاظی به اجرا گذاشتند و در کمتر از یک ساعت، خودروی مذکور را در بولوار هاشمیه در حالی شناسایی کردند کهسرنشینان آن قصد دستبرد به یک خودروی دیگر را داشتند اما دزدان با مشاهده خودروی پلیس، با سرعت وحشتناکی از محل گریختندکه رفتارهای مخاطره آمیز آن ها رعب و وحشت عجیبی را در بین رانندگان عبوری ایجاد کرد. راننده پژو 405 سرقتی هنگام فرار از چنگپلیس، 3 خودروی پارک شده در بولوار هاشمیه را در هم کوبید اما باز هم نتوانست مسیر فرار را باز کند. در همین حال سارقان خطرناکبرای جلوگیری از دستگیری، به قدرت نمایی و تهدید ماموران پرداختند که اقدامات مجرمانه آنان حاصلی نداشت و بالاخره با چند فندفاع شخصی در چنگال قانون گرفتار شدند.

به گزارش روزنامه خراسان، یکی از سارقان به دلیل تصادف های متعدد، مجروح شده بود و در حالی به مرکز درمانی منتقل شد که دوهمدست دیگر وی در کلانتری مورد بازجویی قرار گرفتند.دقایقی بعد با حضور مالک خودروی پژو در کلانتری نجفی، تحقیقات از سارقان افغانستانی وارد مرحله جدیدی شد چرا که بررسی ها نشان داد «ابوالفضل – ر» و «جعفر- ب» (اتباع افغانستانی) دارای سوابقمتعدد سرقت و زورگیری هستند. در همین حال مالک خودرو نیز درباره ماجرای زورگیری به افسران دایره تجسس گفت: برای امرارمعاش خانواده ام در حال مسافرکشی بودم که دو متهم مذکور را از بولوار مصلی سوار کردم اما بعد از طی مسافتی کوتاه ، ناگهان آنها با قمه و چاقو به من حمله کردند و سپس مرا که به شدت آسیب دیده بودم از خودرو بیرون انداختند و آن را به سرقت بردند. ادامه اینگزارش حاکی است: دزدان سابقه دار که در مواجهه با مال باخته چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند لب به اعتراف گشودند و به زورگیریاز راننده پژو 405 نیز اعتراف کردند.
بررسی های بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین