کد خبر: ۸۴۲۸۸۱
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰

الاعرجی: امنیت ایران را امنیت خود می‌دانیم

مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت که امنیت عراق را امنیت ایران و امنیت ایران را امنیت عراق می‌دانیم.
الاعرجی: امنیت ایران را امنیت خود می‌دانیم
آفتاب‌‌نیوز :

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق که به تهران سفر کرده است، صبح امروز با علی اکبر احمدیان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 قاسم الاعرجی، دبیر شورای امنیت ملی عراق در این دیدار با تبریک انتصاب دکتر احمدیان به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت برای وی، تصریح کرد: دولت و نهاد امنیت ملی عراق مصمم و آماده است که، چون گذشته با تداوم ارتباطات نزدیک و مستمر در همه حوزه‌ها با جمهوری اسلامی ایران، همکاری و تعامل داشته باشد.
دبیر شورای امنیت ملی عراق، با اشاره به روابط ممتاز دو کشور که همواره تدوام داشته گفت: امنیت عراق را امنیت ایران و امنیت ایران را امنیت عراق می‌دانیم.

وی رایزنی مستمر میان مقامات عالی دو کشور به منظور تسریع در اجرای توافقات فی مابین به ویژه در ابعاداقتصادی و امنیتی را زمینه ساز ثبات و پیشرفت دو کشور دانست و گفت: من به همراه یک هیات عالی رتبه به دیدار شما آمده ام و بر پای بندی عراق به توافقی که اخیراً بین دو کشور امضا شد تاکید می‌کنم.

وی افزود: این توافق برخواسته از ایمان و اعتقاد ما است؛ زیرا ثبات و توسعه ایران و عراق را تضمین کننده ارتقاء ضریب امنیت ملی دو کشور و بستر ساز آرامش و پیشرفت در منطقه می‌دانیم.

در ابتدای این دیدار قاسم الاعرجی پیام تبریک سودانی، نخست وزیر عراق را به دکتر احمدیان تقدیم و گفت من حامل سلام‌های گرم ایشان به شما هستم.

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق صبح روز شنبه نیز در راس هیاتی راهی سلیمانیه شده بود.

دستگاه امنیت ملی عراق اعلام کرد که الاعرجی به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای کنترل مرز‌های ایران و عراق راهی سلیمانیه شده است.

اخیرا یک منبع در دستگاه امنیت ملی عراق در گفتگو با پایگاه خبری العربی الجدید با اعلام سفر قریب الوقوع الاعرجی به تهران گفت که وی درخصوص کنترل مرز‌های مشترک و مقابله با فعالیت گروه‌های مخالف ایران (تروریست ها) با مسئولان ایرانی تبادل نظر خواهد کرد.

این منبع اعلام کرد که شخص محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به همراه مقامات اقلیم کردستان تحرکات گسترده‌ای در راستای دور کردن مجموعه‌های مسلح مخالف ایران از مرز‌ها و استقرار یگان‌های امنیتی در نوار مرزی انجام می‌دهد.

این مسئول عراقی در ادامه گفت که الاعرجی در سفرش به تهران اقدامات دولت عراق در زمینه کنترل مرز‌ها را به مسئولان ایرانی ارائه خواهد کرد و تلاش می‌کند که حملات دوباره ایران در مناطق مرزی علیه مواضع تروریست‌ها ممانعت کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین