کد خبر: ۸۴۳۵۲۶
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۶

ویدئویی کمیاب از مبارزه واقعی «بروسلی» در یک مسابقه

در دنیای واقعی کمتر کسی شانس پیروزی در برابر بروسلی را داشت.
ویدئویی کمیاب از مبارزه واقعی «بروسلی» در یک مسابقه
آفتاب‌‌نیوز :

برای مدتی یک بحث بی فایده در دنیای غرب به راه افتاده بود که در مبارزه بین سوپرمن با بروس لی کدام یک پیروز می شدند؟ این سوال ممکن است یک سوال بی اهمیت به نظر می رسد اما بروسلی در زندگی کوتاه خود نه تنها در دنیای سینما اثر گذاشت، بلکه بر فرهنگ جهان تاثیر گذاشت تاجایی که بسیاری از جوانان در سراسر جهان از او الگو گرفتند و هنرهای رزمی را به آگاهی جمعی تبدیل کردند.

در آن زمان به عنوان یک ستاره هنرهای رزمی بر روی صفحه نمایش، هیچ کس قدرتمندتر یا ترسناک تر از بروس لی نبود. او در تمام فیلم هایی که در آن نقش ایفا کرد چنان آماده و قدرتمند ظاهر شد که حتی بسیاری از رقیبان او نیز پس از مرگش به قدرت او اعتراف کردند. اما در مورد یک مبارزه واقعی چطور؟ در سال 2019 فیلمی در هالیوود ساخته شد که با اعتراض شدید خانواده برسو لی همراه شد. این فیلم که “روزی روزگاری در هالیوود” نام داشت شکست تحقیر آمیز بروسلی از برد پیت در نقش کلیف بوس را به تصویر می کشید. برخورد کلیف با بروس لی از جنجال برانگیز ترین صحنه های فیلم بود. بروس لی به عنوان قهرمان و ستاره سینمای شرق؛ احمق، خودخواه و ضعیف به تصویر کشیده شده است او توسط یک بدلکار و درحقیقت بردپیتِ ستارۀ هالیوود در مبارزه به طور تحقیرآمیزی شکست خورد.

اما اگر از رویای کودکانه کارگردان این فیلم بگذریم در دنیای واقعی کمتر کسی شانس پیروزی در برابر بروسلی را داشت. به عنوان مثال این کلیپ در سال 1967 و از بروس لی در یک مبارزه واقعی تهیه شده است. بروسلی در این فیلم در حال مبارزه واقعی در مسابقات قهرمانی بین المللی کاراته دیده می شود که سه سال بعد از آن به عنوان ستاره هنرهای رزمی در فیلم ها ظهور کرد. در این فیلم ، لی نه تنها از تکنیک Jeet Kune Do خود بلکه هنرهای مختلف رزمی خود استفاده می کند که نشان دهنده یک حس عالی از کنترل و مهارت کشنده او است.

منبع: سانا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین