کد خبر: ۸۴۳۸۵۶
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸

خداحافظ آقای هازاردِ همیشه مصدوم

ادن هازارد پس از ۴ سال فاجعه‌بار با رئال مادرید سرانجام از این تیم جدا شد.
خداحافظ آقای هازاردِ همیشه مصدوم
آفتاب‌‌نیوز :

شب گذشته رئال مادرید در ادامه جدایی آسنسیو و دیاز از پایان داستان کابوس وار ادن هازارد با این تیم خبر داد.

هازارد سال ۲۰۱۹ برای اینکه جانشین رونالدو شود با ۱۰۰ میلیون یورو از چلسی به رئال مادرید پیوست. بازیکنی که در همان سال لیگ اروپا را برد و توانست به بهترین بازیکن این رقابت بدل شود. بازیکنی که در لیگ برتر انگلیس، با اینکه با چلسی قهرمان نشد، ولی تاثیرگذار بود و توانست هم آمار درخشان ۲۱ گل و ۱۷ پاس گل را به ثبت رساند و هم از سوی هواداران بهترین بازیکن جزیره نام گیرد.

هازارد در چلسی و لیگ برتر انگلیس شاهکار به پا کرد. آنقدر خوب بود که برخی او را به خاطر تکنیک فوق‌العاده‌اش زیدان جدید دنیای فوتبال می‌دانستند. بازیکنی که گفته می‌شد زیر سایه رونالدو و مسی نتوانسته در عناوین فردی به چیزی که مستحقش است، دست یابد.

ستاره بلژیکی در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز نمایش خوبی داشت، ولی گرفتار فرانسه قدرتمند شد. شیاطین سرخ اروپا در آن رقابت به سومی دنیا رضایت دادند، ولی باور داشتند که هازارد می‌تواند در رئال مادرید در مسیر تازه زندگی فوتبالی‌اش شاهکار خودش را تداوم بخشد.

اما هازاردِ رئال مادرید هیچ شباهتی نه به هازاردِ چلسی داشت و نه می‌توانست سایه‌ای از زین الدین زیدان باشد.

هازارد در ۴ سال حضورش در رئال مادرید، ۵۰۰ روز مصدوم بود. درست خواندید، ۵۰۰ روز. به عبارتی بیش از ۳۰ درصد مواقع او در رئال مصدوم بوده. هازارد ۸۰ بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد. می‌توان گفت بیش از ۲ فصل از ۴ فصل لالیگا را او مصدوم بوده است.

ستاره بلژیکی در رئال مادرید در ۴ فصل تنها ۷۶ بازی انجام داد و آمار فاجعه‌بار ۷ گل و ۱۲ پاس گل را به ثبت رسانید. او از این ۷۶ بازی نیز آمار ۵۶ دقیقه در هر بازی را نیز به ثبت رسانده؛ به عبارتی دیگر ادن هازارد در تمامی مسابقات، آن هم در این ۴ فصل به صورت میانگین در هر بازی کمتر از یک ساعت در زمین مسابقه بوده است.

با این حال هازارد با همین آمار کابوس‌وار به ۵ قهرمانی دست یافت که آرزوی هر بازیکنی در دنیای فوتبال است. او ۲ بار قهرمان لالیگا شد. برای اولین بار دستش به جام لیگ قهرمانان اروپا رسید و همچنین توانست قهرمان سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان شود.

نکته جالب این است که در زمان آنچلوتی که میزان مصدومیت‌های بازیکنان رئال به شدت کاهش پیدا کرد، ستاره‌ای مثل وینیسیوس به یکی از بهترین ستاره‌های دنیا بدل شد، باز هم هازارد روند ناکامی خود را طی کرد. انگار او در ورطه تنبلی و بی‌انگیزگی افتاد که حتی بازی در تیم ملی در یورو ۲۰۲۰ و جام جهانی ۲۰۲۲ نیز نتوانست او را به روز‌های باشکوه سابقش بازگرداند. حتی در زمانی که روبرتو مارتینز تمام قد پشت او ایستاد و علی رغم تمام انتقاد‌ها او را به لیست بازیکنان بلژیک اضافه کرد.

ادن هازارد، سمبل بازیکنی است که وقتی شکست خورد، هیچ چیزی نتوانست او را احیا کند، حتی یکی از بزرگترین سرمربیان تاریخ فوتبال. او حتی در جمع بازیکنان رئال مادرید نیز نتوانست روز‌های خوب خود را بازگرداند و به یک ستاره مرده بدل شد. ستاره‌ای که در فرانسه متولد شد، در انگلیس به شکوه رسید و در اسپانیا دفن شد!

بازیکنی که قرار بود جانشین رونالدو شود و میراث ستاره‌هایی مثل مسی و کریستیانو را به دوش بکشد، حالا به آخر خط رسیده و به قول مارکا شاید از فوتبال نیز خداحافظی بکند.

با خبر مارکا متوجه می‌شویم، ستاره سال‌های نه چندان دور انگلیس نه از عربستان سعودی پیشنهاد دارد و نه آمریکایی‌ها میل به داشتن او را آرزو می‌کنند. باید منتظر ماند و دید امروز هازارد چگونه با رئال خداحافظی می‌کند و چه تصمیمی برای آینده خود خواهد گرفت.

ستاره‌ای که زاده لیل فرانسه است. تیمی که توانست با درخشش ادن مقابل پاریس ثروتمند بیایستد و در سال ۲۰۱۱ فاتح لوشامپیونه شود. هازارد در سال ۲۰۱۲ با ۳۲ میلیون پوند به چلسی رسید و توانست از همان ابتدا توانایی‌هایش را به رخ بکشد. او در ۷ فصل بازی برای چلسی به آمار‌هایی رسید که بخشی از آن را در زیر می‌خوانید:

۲ قهرمانی لیگ برتر، ۲ قهرمانی لیگ اروپا، یک قهرمانی جام حذفی، یک قهرمانی جام اتحادیه، بهترین بازیکن سال بلژیک (۲۰۱۸)، بهترین بازیکن لیگ اروپا (۲۰۱۹)، ۲ بار بهترین بازیکن لیگ فرانسه، بهترین بازیکن فصل انگلیس در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵، ۴ بار بهترین بازیکن فصل چلسی و ...

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین