کد خبر: ۸۴۳۹۴۸
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۲
مراسم بدرقه تیم ملی نوجوانان به جام ملت‌های آسیا

نقل قول قلعه‌نویی از کوروش کبیر

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال نوجوانان با حضور مسئولان این تیم و امیر قلعه‌نویی و برخی از مدیران فدراسیون فوتبال برگزار شد.
نقل قول قلعه‌نویی از کوروش کبیر
آفتاب‌‌نیوز :

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال نوجوانان برای اعزام به جام ملت‌های آسیا امروز (یکشنبه) در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد. در این جلسه ابتدا امیر قلعه‌نویی در این جلسه اظهار کرد: چند روز پیش یک جلسه خیلی خوب با حسین عبدی داشتیم و من از عملکرد تیم لذت بردم. ما به ایرانی بودنمان باید افتخار کنیم. این جوانان طوری بازی می‌کردند که انگار بزرگسال هستند. فوتبال شرایط خاص خودش را دارد. بروید در زمین بازی خودتان را انجام دهید و مطمئنم با دست پر برمی‌گردید. مطمئنم در آینده بسیار نزدیک، چند بازیکن از این تیم در تیم بزرگسالان خواهند بود. عبدی سرمایه‌سازی خوبی کرده و دعا می‌کنم با دست پر برگردید. یک دعایی مال کوروش کبیر است که می‌گوید این مملکت را از دروغ، دشمن و خشکسالی محفوظ بدار و من هم یکی اضافه می‌کنم و می‌گویم ان‌شاءالله بخل و حسادت از این مملکت دور شود و نتیجه خوبی کسب کنید. برای تیم ملی امید هم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و امیدوارم همه با دست پر برگردیم. اگر فضا و بستر آماده باشند، کار‌های مهمی انجام می‌دهیم.

انتخاب بازیکنان تیم ملی از میان ۱۷ هزار فوتبالیست

حسین عبدی در ادامه در این رابطه عنوان کرد: ممنونم از اینکه ما را بدرقه می‌کنید. در یک سال گذشته در چهار تورنومنت حضور داشتیم تا آماده‌تر شویم. ما از گوناگونی بازیکنان در سراسر ایران استفاده می‌کنیم و بعد از دیدن ۱۷ هزار نفر این بازیکنان اینجا هستند. همه دوست داریم شادی به لب مردم بیاید و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

حمید استیلی همچنین در این جلسه عنوان کرد: به حسین عبدی و تیم ملی نوجوانان ایمان داریم که به جام جهانی صعود کنند. این بازیکنان باید خودشان را باور کنند. برایشان آرزوی موفقیت دارم.

ماجدی: تیم ملی جوانان پنج دقیقه مانده به جام جهانی حذف شد

میرشاد ماجدی در این جلسه عنوان کرد: ما حدود ۱۱۵۳۲ بچه را از سن زیر ۲۰ سال دیدیم. ۹۵۰۰ زیر ۱۷ سال و ۴۰۰۰ نفر زیر ۱۵ سال دیدیم. کمیته جوانان بسیار زحمت کشیده است. متاسفانه ۵ دقیقه مانده به جام جهانی حذف شدیم، اما رساله ما پشتوانه سازی است. دو بازیکن ما جذب کشور‌های خارجی شدند و این تیم نوجوانان هم پتانسیل بسیار زیادی دارد. تیم ما ۸ روز قبل از بازی‌ها در تایلند حاضر خواهد شد و بقیه‌اش دست حسین عبدی و بازیکنان است و امیدوارم نتیجه خوبی رقم بخورد.

نبی: اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنید

مهدی محمدنبی، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال نیز در این مراسم گفت: از تلاش کمیته جوانان و آقای عبدی تشکر می‌کنم. کار تیمی بسیار مهم است و در کنار آن برخی فضیلت‌هاست که بازیکنان باید داشته باشند. بازیکنان بای بدانند که این پیراهن را راحت به دست نیاورند و نماینده همه هستند. امیدواریم در این دوره کسب سهمیه شود و در جام جهانی به مراحل بالاتر هم صعود کنیم. این اراده را داریم و می‌دانم کادرفنی چقدر زحمت می‌کشد. بازیکنان خودشان باید به خروجی لازم برسند و از فرصت این مجموعه استفاده کنند. فدراسیون پشتیبانی می‌کند و اردو‌های مختلفی برگزار شده است. امیدوارم موفق باشید و همه چشمشان به نتایج شماست و همه ما با شما هستیم.

در ادامه این جلسه گنجی، سرپرست تیم ملی امید و دکتر زادمهر لحظاتی سخنرانی کرد و بازیکنان و کادرفنی تیم ملی نوجوانان توسط اعضای حاضر تشویق شدند.

در پایان از اعضای تیم ملی با اهدای شال تیم ملی و عبور از زیر قرآن بدرقه شدند.

مسابقات تیم ملی فوتبال نوجوانان از ۲۵ خرداد در تایلند آغاز می‌شود و شاگردان حسین عبدی برای کسب سهمیه جام جهانی و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا تلاش می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین