کد خبر: ۸۴۴۲۶۷
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

تروئیکای اروپایی: ایران اراده‌ای از خود نشان نداده است

سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه در بیانیه مشترکی مدعی شدند که برنامه هسته‌ای ایران فراتر از توجیهات غیر نظامی ادامه دارد.
تروئیکای اروپایی: ایران اراده‌ای از خود نشان نداده است
آفتاب‌‌نیوز :

آلمان، انگلیس و فرانسه در بیانیه مشترکی به تکرار ادعاهای بی‌اساس خود درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

به گزارش شبکه الجزیره، در بیانیه مشترک آلمان، انگلیس و فرانسه، که روز سه‌شنبه در واکنش به گزارش تازه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران منتشر شد، ادعا می‌شود که ایران بی وقفه به گسترش برنامه هسته‌ای خود فراتر از توجیهات غیرنظامی ادامه داده است.

تروئیکایی اروپایی در بیانیه ادعایی خود اعلام کردند که ایران تا به امروز از خود اراده قوی برای شفافیت نشان نداده و همچنان به نصب سانتریفیوژهای پیشرفته ادامه داده است.

آلمان، انگلیس و فرانسه این را هم به ادعاهای خود افزودند که سه کشور در حال رایزنی با شرکای خود در مورد بهترین راه جهت مقابله با تشدید خطرناک برنامه هسته‌ای ایران هستند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که پس از گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره پاسخ «متقاعدکننده» ایران درباره یکی از سایت‌های مورد ادعای این نهاد، به شدت خشمیگن شده، در ادامه اظهارات خصمانه خود علیه تهران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به تبدیل شدن به سازمانی سیاسی و بی‌اهمیت متهم کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین