کد خبر: ۸۴۴۵۲۴
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۱

ضرغامی: مدیران اماکن تاریخی از خوف برخورد‌های قضایی درباره حجاب، سختگیری‌های بلاوجه نکنند

عزت‌الله ضرغامی گفت: نباید این احساس به وجود بیاید که مدیران از خوف و نگرانی نسبت به برخورد‌های قضایی، درخصوص حجاب سختگیری‌های بلاوجه کنند یا مرکزشان را تعطیل کنند یا خدماتشان را کاهش دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیران برخی از اماکن تاریخی از جمله در شیراز و اخیراً در کرمانشاه به دلیل آنچه «بی حجابی بازدیدکنندگان» خوانده شده، برکنار شدند. عزت‌الله ضرغامی، وزیر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره اتخاذ چنین رویکرد و راهکاری به شفقنا گفت: موارد نقطه‌ای که تصمیم ناصواب گرفته می‌شود به هیچ وجه نباید تعمیم داده شود. مدیران ما به خصوص مدیران پایگاه‌های تاریخی و میراث فرهنگی با قوت و پشتیبانی و حمایتی که از وزارتخانه نسبت به آن‌ها صورت می‌گیرد، اماکن را اداره می‌کنند و خدمات لازم را به مردم ارایه می‌دهند.

ضرغامی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های مهم مدیران اماکن تاریخی حفظ فضای فرهنگی پایگاه‌های ماست، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ریزی‌ها صورت گرفته و چارچوب‌ها مشخص شده و تذکرات لازم داده می‌شود و ورودی‌ها کنترل می‌شوند و اگر احیاناً تخلفی صورت بگیرد، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری گزارش را دریافت و برخورد می‌کند.ممکن است یک دستگاه قضایی، قضاوتی کند که موافق آن نباشیم، در اینگونه موارد به موقع به مأموران قضایی اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد.

ضرغامی تأکید کرد که برکناری معدود مدیران اماکن تاریخی به هیچ وجه نباید در فضای رسانه‌ای تعمیم داده شود و این احساس به وجود بیاید که باقی مدیران از خوف و نگرانی که به خاطر این برخورد‌های قضایی دارند، سختگیری‌های بلاوجه کنند یا مرکزشان را تعطیل کنند یا خدماتشان را کاهش دهند.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین