کد خبر: ۸۴۴۵۶۰
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

کمبود سیم بان در لرستان

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، کمبود سیم بان را از مشکلات این شرکت برشمرد.
کمبود سیم بان در لرستان
آفتاب‌‌نیوز :

مهران امیریاظهار کرد: خرم‌آباد به سه اداره امور برق نیاز دارد، برای شهر الیگودرز نیز دو اداره امور برق راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به احداث پست‌های فشار قوی در سطح استان، بیان کرد: تأمین برق در محدوده روستا‌ها برعهده ماست، اما در جاده مربوط به راه و شهرسازی است.

امیری با اشاره به این‌که برق بام شهر خرم‌آباد بر عهده منابع طبیعی است، بیان کرد: یکی از مشکلات ما کمبود سیم بان است در حالی که شرکت توانیر اعتقاد دارد ما مازاد از ظرفیت نیرو داریم و مجوز جذب نمی‌دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: ما در استان ۱۱ هزار کیلومتر شبکه توزیع فشار متوسط و ۶۳۰۰ کیلومتر شبکه توزیع فشار ضعیف داریم.

وی افزود: در زمینه میزان تعمیرات شناسایی شده از هفت درصد به ۳۰ درصد رسیدیم و تمام تلاش خود را داریم که این عدد را بالاتر ببریم.

امیری با اشاره به این‌که در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳۰۸ پنل خورشیدی مصوبه داشتیم و امسال ۷۰۰ مورد واگذاری داریم که به امور عشایری تحویل می‌شوند گریزی نیز به خسارات وارده به مردم و شبکه توزیع بر اثر قطعی‌های برق در تابستان ۱۴۰۰ زد و بیان کرد: در سطح کشور مشکلاتی در این زمینه داشته و بالای ۱۸ میلیارد تومان خسارت وارد شد، چون محل پرداخت پیش‌بینی نشده بود به استان واگذار شد.

وی با اشاره به این‌که ما در حال حاضر هم تولید و هم انتقال را داریم، افزود: ما حدود سه دوره یا نسل را داشتیم و الان در حال هوشمندسازی موتورخانه‌های برق هستیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین