کد خبر: ۸۴۴۷۹۲
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸

ادعای شریعتمداری: خاتمی علیه برخی «احکام اسلامی» موضع گرفته!

یعنی نمی‌داند که منظور از لا اکراه فی‌الدین، این است که در انتخاب دین اجبار و اکراه نیست و نه در انجام احکام دینی. وقتی دین را پذیرفتی باید احکام آن مانند نماز و روزه و جهاد و حجاب و... را هم انجام بدهی. اگر این‌گونه نباشد فرق مومن و کافر چیست و ثواب و عقاب چرا هست؟! گفت: خاتمی در نشست با تعدادی از زنان طیف مدعی اصلاحات، آشکارا علیه برخی دیگر از احکام و اعتقادات اسلامی هم موضع گرفته است.
ادعای شریعتمداری: خاتمی علیه برخی «احکام اسلامی» موضع گرفته!
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه کیهان در ستون «گفت و شنود» خود به قلم حسین شریعتمداری نوشت: خاتمی در نشست با تعدادی از زنان طیف مدعی اصلاحات، آشکارا علیه برخی دیگر از احکام و اعتقادات اسلامی هم موضع گرفته است.

گفت: آقای خاتمی گفته است: «حجاب با عفت یکی نیست»! و گفته است «نمی‌توان حجاب را به زور به جامعه تحمیل کرد»! گفتم:، ولی حجاب یکی از احکام قطعی اسلام و از واجبات است. آقای خاتمی مگر مسلمان نیست؟!

گفت: می‌گوید «وقتی خدا درباره اصول دین خود گفته است لا اکراه فی‌الدین یعنی در پذیرش اصول و مبانی دین هم، زور و اجبار وجود ندارد، چرا باید در فروع آن زور و تحکم باشد»؟!

گفتم: یعنی نمی‌داند که منظور از لا اکراه فی‌الدین، این است که در انتخاب دین اجبار و اکراه نیست و نه در انجام احکام دینی. وقتی دین را پذیرفتی باید احکام آن مانند نماز و روزه و جهاد و حجاب و... را هم انجام بدهی. اگر این‌گونه نباشد فرق مومن و کافر چیست و ثواب و عقاب چرا هست؟! گفت: خاتمی در نشست با تعدادی از زنان طیف مدعی اصلاحات، آشکارا علیه برخی دیگر از احکام و اعتقادات اسلامی هم موضع گرفته است.

گفتم: بی‌حساب نیست که نتانیاهو او و همراهانش را بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران می‌داند و جرج سوروس، سرمایه‌دار صهیونیست او را به عنوان نماینده خود برای فتنه‌انگیزی علیه ایران و اسلام انتخاب می‌کند و...! گفت: تازه ادعای مسلمان بودن هم می‌کند! گفتم: از آدم‌نمای قالتاقی که خیلی ادعای مسلمانی می‌کرد، پرسیدند قبله کدوم طرفه؟ گفت؛ کجا رو بهت آدرس دادند؟!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما