کد خبر: ۸۴۴۸۰۰
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴

درخواست‌ها برای برکناری بن گویر بالا گرفت

درپی کشته شدن پنج عرب ساکن اراضی اشغالی در پی مشاجره در شهرک یافه واقع در شهر ناصره واقع در شمال فلسطین اشغالی، محافل رسانه‌ای و رسمی اسرائیل خواستار برکناری وزیر تندرو امنیت داخلی این رژیم شدند.
درخواست‌ها برای برکناری بن گویر بالا گرفت
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری فلسطینی «سما» در این باره اعلام کرد که اسرائیلی‌ها از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواسته‌اند که به دلیل شیوع جرم و جنایت در شهرهای عرب در داخل اراضی اشغالی ۱۹۴۸ ایتامار بن گویر، وزیر تندرو امنیت داخلی را از سمتش برکنار کند.

روزنامه هاآرتص در سرمقاله نوشت: پنج شهروند عرب که در یک جنایت تیراندازی در شهرک یافه کشته شدند، "قربانیان یک دولت سست و بی‌مسئولیت" هستند که به فکر حفاظت از عرب‌ها نیست.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که ادامه «جنایت» در شهرهای عربی در سرزمین‌های اشغالی، ناشی از «سیاست بی‌توجهی به جان انسان‌ها و بی‌اهمیت بودن آن برای دولت‌های «اسرائیل» به‌ویژه دولت راست‌گرای کنونی به رهبری بنیامین نتانیاهو متهم به فساد است که ایتامار بن گویر رئیس تندرو حزب "قدرت یهود" را به عنوان وزیر امنیت داخلی منصوب کرد و اختیارات پلیس را نیز به او داد.

در همین راستا ، بنی گانتس، وزیر جنگ سابق و از رهبران فعلی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از نتانیاهو خواست تا ایتامار بن گویر را از سمتش برکنار کند.

گانتس خواستار یافتن شخصیتی مناسب برای جانشینی «بن گویر» شد که واجد شرایط مبارزه با جرم و جنایت در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ باشد.

همچنین منصور عباس، از اعضای کنست و رئیس «فهرست متحد عربی» گفت که ایتامار بن گویر باید برکنار شود و وزیر دیگری منصوب شود.

عباس در این باره افزود: نتانیاهو می‌داند که انتصاب او در این سمت اشتباه بوده است.

در همین حال، «شلومو آهرونسکی»، رئیس سابق پلیس اسرائیل اعلام کرد که پلیس این رژیم درپی سیاست‌های بن گویر در حال فروپاشی کامل است.

وی از بنیامین نتانیاهو خواست که قبل از بدتر شدن اوضاع بن گویر را برکنار کند.

درخواست‌ها برای برکناری بن گویر پس از آن بالا گرفت که بامداد جمعه در پی مشاجره در شهرک «یافه» در شهر «ناصره» پنج نفر به ضرب گلوله کشته شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین