کد خبر: ۸۴۷۴۱۱
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵

هشدار روسیه به غرب

وزارت خارجه روسیه به کشور‌های غربی نسبت به احتمال سوء‌استفاده از وضعیت داخلی روسیه برای تحقق اهداف خصمانه خود هشدار داد.
هشدار روسیه به غرب
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت خارجه روسیه امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: تلاش برای نافرمانی مسلحانه که در کشور ما رخ داد، با مخالفت شدید جامعه روسیه مواجه شده است؛ جامعه‌ای که قویاً از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کشور حمایت می‌کند.

وزارت خارجه روسیه تصریح کرد، بلندپروازی‌های توطئه‌گران ماجراجو با هدف برهم زدن ثبات اوضاع در روسیه و از بین بردن وحدت آن و نابودی تلاش‌های روسیه فدرال برای تضمین امنیت بین المللی است.

به گزارش روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه نافرمانی به نفع دشمنان خارجی روسیه است، به کشورهای غربی نسبت به هرگونه اشاره ضمنی برای سوءاستفاده احتمالی از وضعیت داخلی روسیه برای تحقق اهداف خود در راستای خصومت با روسیه هشدار داد.

وزارت خارجه روسیه تصریح کرد که چنین تلاش‌هایی بی فایده است و چه در روسیه یا در میان قدرت‌های سیاسی در خارج، انعکاسی نخواهد داشت.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود ابراز اطمینان کرد که این وضعیت در آینده نزدیک راه حلی خواهد یافت که در خور خرد دیرین مردم روسیه و کشور روسیه باشد. همچنین اهداف عملیات ویژه نظامی به طور کامل محقق خواهد شد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که «کشور ما برای تضمین امنیت، حفظ ارزش‌های خود، تقویت اقتدار خود در عرصه بین المللی و تشکیل یک نظم جهانی عادلانه و چندقطبی به مسیر حاکمیتی خود ادامه خواهد داد».

در پایان این بیانیه آمده است: «ما از درک این موضع اصولی از سوی متحدان و شرکای خارجی خود بسیار قدردانی می کنیم که اکنون کاملاً آن را احساس می کنیم».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین