کد خبر: ۸۴۷۹۵۳
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲

«پیام رهبر انقلاب به حجاج»؛ تیتر رسانه‌های عربی

پیام امروز مقام معظم رهبری به مناسبت کنگره عظیم حج بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت.
«پیام رهبر انقلاب به حجاج»؛ تیتر رسانه‌های عربی
آفتاب‌‌نیوز :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، وحدت امت اسلامی را به معنای گفت‌وگو، ارتباط فکری و عملی، هم‌افزایی و نزدیک شدن جهت گیری‌ها، و همکاری و پیوند اقتصادی کشورهای اسلامی خواندند و افزودند: بُعد دیگر این وحدت، گفت‌وگوی علمای مذاهب اسلامی بر مبنای حسن ظن و مدارا و انصاف و ارتباط تنگاتنگ نخبگان کشورهای مسلمان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص وحدت این نکته را هم متذکر شدند که پیشروان سیاسی و فرهنگی کشورهای اسلامی باید هماهنگ با یکدیگر خود را آماده شرایط نظم جهانی پیش رو کنند تا امت اسلامی جایگاه شایسته خود را بازیابد و تجربه تلخ مهندسی سیاسی و سرزمینی پس از جنگ جهانی اول تکرار نشود.

ایشان در بخش دیگری تاکید کردند: برادران و خواهران حج‌گزار! از فرصت حج برای تدبّر و تعمّق در راز و رمزهای این فریضه‌ بی‌نظیر بهره گیرید و توشه‌ همه‌ی عمر خود سازید. «وحدت» و «معنویّت» در این مقطع زمان بیش از گذشته در معرض دشمنی و کارشکنی استکبار و صهیونیسم است. آمریکا و دیگر قطبهای سلطه‌ی استکباری، با وحدت مسلمانان، با تفاهم ملّتها و کشورها و دولتهای مسلمان، و با تدیّن و تشرّع نسل جوان این ملّتها بشدّت مخالفند و با هر وسیله بتوانند با آن مقابله میکنند. وظیفه‌ همه‌ ما و همه‌ ملّتها و دولتهای ما ایستادگی در برابر این نقشه‌ی خباثت‌آلود آمریکایی و صهیونیستی است. 

شبکه المیادین در این باره نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران در پیامی به حجاج تاکید کرد که فریضه حج می تواند تمام طرح های استکباری و صهیونیستی را با شکست مواجه کند.

این شبکه لبنانی دیگر بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص را نشر داد.

خبرگزاری سباء نیز تیتر مشابهی را نتخاب کرد و نوشت که رهبر ایران تاکید کرد که حج می تواند تمام طرح های استکباری و صهیونیستی را شکست دهد.

این رسانه یمنی بخش های دیگر بیانات امروز مقام معظم رهبری را نیز بازتاب داد.

شبکه المنار هم در این باره نوشت که پیام رهبر انقلاب اسلامی ایران صبح امروز برای حجاج بیت الله الحرام در سرتاسر جهان اسلامی قرائت شد.

این شبکه لبنانی همچنین نوشت که رهبر ایران در این پیام تاکید کرد که حج می‌تواند تمام طرح های استکبار و صهیونیست را با شکست مواجه کند.

پایگاه خبری العهد نیز نوشت که مقام معظم رهبری در پیامی به حجاج تاکید کرد که حج قدرت آن را دارد که طرح های استکباری و صهیونیستی را شکست دهد.
همچنین پایگاه خبری النشره در این باره نوشت که رهبر ایران تاکید کرد که آمریکا و دیگر قطب‌های استکباری به شدت مخالف ملت‌ها و کشورهای مسلمان هستند.

این پایگاه خبری لبنانی نوشت که رهبر ایران در پیامی به حجاج تاکید کرد که حج می‌تواند طرح های استکباری و صهیونیستی را با شکست مواجه کند.

شبکه فلسطین الیوم نیز نوشت که رهبر ایران در پیامی به حجاج تاکید کرد که حج می‌تواند طرح ها و برنامه های استکباری و صهیونیستی را با شکست مواجه کند و همه ملت‌ها و دولت‌های اسلامی موظفند که در برابر طرح های آمریکایی و صهیونیستی ایستادگی کنند.

بر اساس این گزارش، دیگر رسانه های عربی نیز پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت کنگره عظیم حج را بازتاب دادند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین