کد خبر: ۸۴۸۹۵۵
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵

گفتگوی بشار اسد با وزیر خارجه اردن

رئیس جمهور سوریه امروز (دوشنبه) با وزیر خارجه اردن درخصوص پرونده بازگشت آوارگان سوری و روابط دوجانبه دو کشور گفتگو کرد.
گفتگوی بشار اسد با وزیر خارجه اردن
آفتاب‌‌نیوز :

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دیدار با ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن تاکید کرد که بازگشت امن آوارگان سوری به روستاها و مناطق خود اولویتی برای دولت سوریه است.

به گزارش اسپوتنیک، وی بر لزوم تامین زیرساخت اساسی جهت انجام این بازگشت و الزامات بازسازی و فراهم کردن اوضاع و حمایت از پروژه‌ها برای آنکه شهروندان بتوانند زندگی معمول خود را از سربگیرند، تاکید کرد.

بشار اسد عنوان داشت، تمامی تدابیری که دولت سوریه چه در سطح قانون‌گذاری یا در سطح آشتی‌ها اتخاذ کرد، در ایجاد محیط بهتری برای بازگشت آوارگان نقش دارد و پرونده آوارگان یک پرونده انسانی و اخلاقی صرف است و نباید به هیچ وجه آن را سیاسی کرد.

در همین حال، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن به بشار اسد درخصوص آخرین تلاش‌هایی گفت که اردن در مساله بازگشت آوارگان سوری دست به آن می‌زد و ایده‌های جدیدی که در این خصوص با هماهنگی با گروه تماس عربی و سازمان ملل متبلور شده است.

الصفدی بر حمایت اردن از ثبات در سوریه و آمادگی امان برای همکاری با دولت سوریه در عرصه‌های دوجانبه که همکاری دو کشور را تقویت کند و در بازگشت آوارگان سوری سهیم باشد، تاکید کرد.

فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه امروز با ایمن الصفدی و هیات همراهش دیدار کرد.

وزارت خارجه اردن اعلام کرد که الصفدی در سفری رسمی به دمشق رفته است که طی آن با مسئولان سوری درخصوص پرونده روابط دوجانبه و نیز روابط عربی با سوریه و ابتکارعمل حل بحران گفتگو می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین