کد خبر: ۸۴۹۴۰۸
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹

نبی: مشکلی با فدراسیون عربستان نداریم

مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت کار‌های امضای قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال انجام شده است.
نبی: مشکلی با فدراسیون عربستان نداریم
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی محمدنبی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب، درباره جشن تجلیل از پیشکسوتان اظهار کرد: آن چیزی که برای جوانان ما در کشور غنیمت است، حضور پیشکسوتان است. امروز با هماهنگی آقای رویین‌دل،تعدادی از پیشکوستان گردهم آمدند و ما هم حضور پیدا کردیم و انرژی مثبتی بود. حضور پیشکسوتان نعمتی برای ما است و فرصت خوبی برای ما بود.

وی درباره سقف بودجه فدراسیون فوتبال عنوان کرد: قبل از لیگ همیشه چالش‌هایی داریم و موضوع بودجه فقط منحصر به امسال نیست. مصوبه‌ای که در این زمینه از سوی سازمان لیگ به باشگاه‌ها ابلاغ شده است و در کنار این مسئله رصد کردن میدانی و مدارک به عهده مجمع هر باشگاه و مدیران آن است و وظایف ذاتی سازمان لیگ است که در جهت راستی‌آزمایی اقدام کند.

وی ادامه داد: این مطلب هم در کشور ما و هم در سایر کشورها وجود دارد و در کنار آن مدیران باید سعی کنند موارد توسعه باشگاه‌های خود را هم داشته باشند. ما فکر می‌کنیم این دستورالعمل، دستور مناسبی است و امیدوارم کار پیش برود. کسانی که در کشور هستند، باید در مسیری قرار بگیرند که باشگاه روی پای خود بایستد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص VAR اظهار کرد: چندین شرکت با فدراسیون مذاکره کردند و برخی از نظر فنی آن کیفیت را نداشتند و همه کشورهایی که در این خصوص فعال هستند، باید لایسنس داشته باشند و فدراسیون باید از بین این‌ها انتخاب کند. فدراسیون با دو شرکت در حال مذاکره است و نمی‌توانم زمانی را برای توافق اعلام کنم. به هر حال لیک قهرمانان پیش رو است و نیاز داریم چه برای این مسابقات و چه مسابقات بین‌المللی، VAR را داشته باشیم. بین این دو شرکتی که به صورت تخصصی سوابق لازم را دارند یکی را انتخاب خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هزینه VAR، هزینه زیادی نیست که فکر کنیم هزینه آن سنگین است، اما تمام استادیوم‌هایی که لازم است در آنها VAR نصب شود، باید آن را تهیه کنند. طبیعی است برای ورزشگاه‌هایی که برای خود تیم‌ها است، باشگاه باید هزینه کند و برای ورزشگاه‌های استیجاری، باید صحبت‌هایی با سازمان توسعه و تجهیز انجام دهیم.

نبی درباره میزبانی از تیم‌های عربستانی عنوان کرد: آخرین نتایجی که در خصوص بحث‌های مربوط به تیم‌های عربستانی است، قرار شده در این مورد در کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم‌گیری شود. فدراسیون‌های دو کشور مشکل خاصی ندارند و کنفدراسیون طبق مواردی که طبق مقررات خودشان است، باید تصمیم بگیرند و این بازی‌های رفت و برگشت در زمین میزبان باید انجام شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا در شهریور با تیم‌های ونزوئلا و آذربایجان بازی دوستانه داریم، بیان کرد: خیر، چنین چیزی نیست.ملاقاتی که سجادی با وزرای ونزوئلا و آذربایجان در باکو داشته است، در آینده پیش‌بینی می‌شود که بازی‌های دوستانه با این دو کشور انجام شود و مکاتبات صورت گرفته اما برای شهریور، از تیم‌های آسیایی یا آفریقایی که روی میز داریم استفاده می‌کنیم زیرا تیم‌های اروپایی و آمریکایی درگیر مسابقات  خودشان هستند.

نبی در پایان گفت: تیم ملی ما انسجام خوبی دارد و کادرفنی و بازیکنان در رقابت های کافا هماهنگی خوبی داشتند و اگر این بازی‌های تدارکاتی هم برگزار شوند، قلعه‌نویی نظرش به عنوان سرمربی تیم ملی مشخص می‌شود.

وی افزود: بازی های مقدماتی جام جهانی آبان ماه برگزار می‌شود و در دی جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم. رقبای سختی در آسیا داریم و درست است که در گروه خوبی قرار داریم اما باید برای مراحل بالاتر آمادگی خوبی داشته باشیم. دلم روشن است که نتایج خوبی خواهیم گرفت. قراردادهای مربیان تیم ملی نیز مسیر اداری‌اش را طی کرده و طبیعی است که وقتی در فوتبال ملی قرار می‌گیریم، شرایط با فوتبال باشگاهی فرق دارد. با این حال کارهای قرارداد قلعه نویی نهایی شده و به زودی این کار انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین