کد خبر: ۸۵۲۷۳۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
کارگران به شدت تحت فشار هستند

گوشت بالای ۵۰۰ هزار تومان و مرغ بالای ۱۰۰ هزار تومان شده!

عیدعلی کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین، با انتقاد از تعلل دولتی‌ها در برگزاری نشست شورایعالی کار گفت: گوشت بالای ۵۰۰ هزار تومان و مرغ بالای ۱۰۰ هزار تومان شده و افزایش قیمتِ همین دو قلم جنس نشان می‌دهد کارگران چقدر در فشار هستند.
گوشت بالای ۵۰۰ هزار تومان و مرغ بالای ۱۰۰ هزار تومان شده!
آفتاب‌‌نیوز :

یک فعال کارگری گفت: گوشت بالای ۵۰۰ هزار تومان و مرغ بالای ۱۰۰ هزار تومان شده و افزایش قیمتِ همین دو قلم جنس نشان می‌دهد کارگران چقدر در فشار هستند.

عیدعلی کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین، با انتقاد از تعلل دولتی‌ها در برگزاری نشست شورایعالی کار گفت: گوشت بالای ۵۰۰ هزار تومان و مرغ بالای ۱۰۰ هزار تومان شده و افزایش قیمتِ همین دو قلم جنس نشان می‌دهد کارگران چقدر در فشار هستند. اگر کارگری بخواهد در ماه ۳ کیلو گوشت و ۵ کیلو مرغ برای خانواده‌ی ۴ نفره‌اش بخرد، باید بیش از یک چهارم از حقوق خود را پرداخت کند. یعنی یک چهارم حقوق فقط صرفِ گوشت و مرغ می‌شود. این کارگر چگونه می‌تواند اجاره خانه بدهد یا هزینه‌های ساده‌ی روزمره‌ی خانواده‌اش را تامین کند؟ چگونه می‌تواند هزینه‌ی تحصیل فرزندانش را پرداخت کند؟

کریمی بیان کرد: اجاره خانه بیش از صد درصد افزایش پیدا کرده و اگر کارگری مستاجر باشد تقریبا تمام پولِ ماهانه‌اش برای اجاره خانه می‌رود. این کارگر مجبور است چند جا کار کند تا سر ماه فقط بتواند هزینه‌ی کرایه خانه و خورد و خوراک روزمره را بپردازد. یعنی یک کارگر با دو سه شیفت کار باز هم زندگی‌اش تامین نمی‌شود.

این فعال کارگری گفت: ۴ ماه از سال گذشته و ارزش دستمزدِ کارگران روز به روز کاهش پیدا کرده است. قرار بود اگر به این نقطه رسیدیم، جلسه‌ی شورایعالی کار تشکیل شود، اما با وجودِ تلاش‌های نمایندگان کارگری، دولت از زیر بار تشکیلِ جلسه‌ی مزدی شورایعالی کار سرباز می‌زند و در آخرین جلسه نیز هیچ کدام از وزرای اقتصادی دولت حضور نداشته‌اند. از وزیر کار می‎خواهیم هر چه سریع‌تر ترتیباتی برای ترمیم دستمزد ببیند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۴
3
119
مایه نعجب است که با این ابرتورم و گرانی که مردم را به بیچارگی کشیده دولتمردان چگونه به خود حق میدهند از کاهش تورم صحبت کنند شرم آور است که بر زخم مردم نمک می پاشید.
امیر
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۴
1
110
دولت اگر قیمت ها رو نمیتونه یانمیخواد کنترل کنه پس کنار بکشه و بیشتر از این مردم رو به ستوه میاره ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۴
128
8
به قول احمدی نژاد محله شما گرانفروشند بیایید محله ما ارزان بخرید احتمالا شما قیمت گوشت را از قصابی جماران یا نزدیک خانه حسن روحانی خریدید می آودید میدان بهمن قیمتش درست است کم سیاه نمایی کنید مردم خودشان عقل دارند و می فهمند که تورم و گرانی هست اما شایعه سازی شما دردش از گران بودن و تورم بیشتر است
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین