کد خبر: ۸۵۳۴۸۹
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶

پایان نشست گروه‌های فلسطینی در قاهره

نشست گروه‌های فلسطینی در قاهره بدون صدور بیانیه پایانی مشترک پایان یافت.
پایان نشست گروه‌های فلسطینی در قاهره
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس تشکیلات خودگردان در پایان نشست امروز (یکشنبه) تشکیل کمیته‌ای متشکل از گروه‌های فلسطینی با هدف پایان دودستگی و ادامه گفت‌وگوها با هدف تحقق وحدت ملی را اعلام کرد.

به گزارش منابع فلسطینی، محمود عباس امروز همچنین در سخنانی در نشست رهبران فلسطینی در قاهره مقاومت مسلحانه را رد و بر گزینه مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز تأکید کرد.

وی گفت که مقاومت غیرمسلحانه بهترین راهکار برای ادامه مبارزه و تحقق اهداف ملی در مرحله کنونی است!

از سوی دیگر، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت که اولویت و هدف اصلی نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در قاهره اتخاذ رویکرد و استراتژی جامع ملی و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها برای مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی و جنایت آن علیه ملت فلسطین و دفاع از قدس، مسجد الاقصی و تمامی مقدسات اسلامی و مسیحی در برابر خطر یهودی‌سازی و دفاع از این سرزمین در برابر توسعه شهرک‌سازی رژیم اشغالگر است.

الرشق تاکید کرد که ما به دنبال تقویت مقاومت با تمامی شیوه‌های آن از جمله مقاومت مسلحانه و وحدت‌بخشی به گروه‌های فلسطینی و مخالفت قاطع با همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی و بازداشت‌های سیاسی هستیم.

نشست رهبران گروه‌های فلسطینی عصر روز یکشنبه در شهر علمین مصر برگزار شد. هیئت‌های حماس و فتح قبل از آغاز نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در قاهره با هم دیدار کردند.

نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی امروز یکشنبه در حالی به ریاست محمود عباس آغاز شد که جنبش جهاد اسلامی پیشتر اعلام کرده بود که در آن حضور نخواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین