کد خبر: ۸۵۳۷۶۳
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
تائید رسمی انتشار ۳۰۶ هزار میلیارد تومان اوراق از شروع دولت سیزدهم تا آخر ۱۴۰۱

نوبخت: دولت سیزدهم در قبال بدهی خود چقدر دارایی ایجاد کرده است؟

|طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه، ارزش دارایی‌های سرمایه‌ای ایجاد شده در دولت قبل که به دولت جدید تحویل شد به قیمت سال ۹۹ بالغ بر هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان است. دولت سیزدهم در قبال بدهی خود چقدر دارایی ایجاد کرده است؟|
نوبخت: دولت سیزدهم در قبال بدهی خود چقدر دارایی ایجاد کرده است؟
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت روحانی اخیراً در توئیتی نوشته بود: ‏با انتشار ٣١١/٥ هزار میلیارد تومان اوراق مالی، دولت سیزدهم در کمتر از دوسال بیش از ٨ سال فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، انواع اوراق مالی برای کسب درامد منتشر کرد.

این توئیت واکنش وزارت اقتصاد را در پی داشته است. حالا نوبخت نیز در توئیتی تازه نوشته است: در اطلاعیه وزارت اقتصاد رسما انتشار ۳۰۶ هزار میلیارد تومان اوراق از شروع دولت سیزدهم تا آخر ۱۴۰۱ اعلام شد. رقمی که در گزارش بورس ۲۴ بالغ بر ۳۱۱.۵ هزار میلیارد تومان با ۳۵ هزار میلیارد تومان ارائه اوراق برای فروش بالغ بر ۳۴۶.۵ هزار میلیارد تومان است. در مقایسه با ۳۴۶/۶ هزار میلیارد تومان جمع مبلغ واگذاری تا پایان ۱۳۹۹ که در گزارش تفریغ دیوان محاسبات اعلام شد، نزدیک به ۳ هزار میلیاردتومان بیشتر است. طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه، ارزش دارایی‌های سرمایه‌ای ایجاد شده در دولت قبل که به دولت جدید تحویل شد به قیمت سال ۹۹ بالغ بر هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان است. دولت سیزدهم در قبال بدهی خود چقدر دارایی ایجاد کرده است؟

نوبخت: دولت رئیسی چقدر بدهی ایجاد کرده؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین