کد خبر: ۸۵۳۹۶۷
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
جلال محمودزاده، نماینده مجلس:

دولت با دور زدن قوانین اداری قانون شکنی را ترویج می‌کند

به اعتقاد جلال محمودزاده نماینده مجلس، دولت با دور زدن قوانین اداری قانون شکنی را ترویج می‌کند
دولت با دور زدن قوانین اداری قانون شکنی را ترویج می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

جلال محمودزاده نماینده مجلس گفت: شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم را به زانو درآورده؛ همه‌ی این شرایط نشأت گرفته از مدیریت نادرست دولت است

مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی جلال محمودزاده را می‌خوانید:

به دلیل همراهی‌های قاطبه مجلس با دولت، از تخلفات و کم کاری‌های آنها گذشت شده است

دولت، وزرا و مدیران کارآمدی ندارند و بنا هم ندارند که از این دایره خارج شود

دولت، مدیران را در دایره‌ی بسیار کوچک خود که هر یک از قوه قضاییه، دانشگاه امام صادق(ع) یا آستان آمده اند نگه داشته و از مدیرانی که توانمند هستند و قدرت مدیریت بیشتری دارند، استفاده چندانی نکرده است.

این مسیری که دولت طی می کند کاملا به ضرر خودش است و باعث می شود مردم بیشتر از عملکرد آنان ناراضی می‌شوند.

لازم است که رئیس جمهور از این فرصت استفاده کند و ضمن معذرت خواهی از قاطبه‌ی مردم سریعا نسبت به جابجایی مدیرانی که بر خلاف قانون در پست‌های کلیدی کشور حضور دارند اقدام کنند.

این‌ها اثرات بسیار مخربی در بحث اعتماد دو طرفه بین مردم و دولت دارد و لازم است که رئیس جمهور وارد این مسأله شده و این‌ها را خاتمه دهد.

اگر دولت این کار را انجام ندهد وظیفه مجلس است که مسأله را جدی بگیرد و قوه قضاییه که این حکم را صادر کرده که ایشان به عنوان معاون رئیس جمهور نمی‌تواند ادامه به کار دهد، باید از حکم خود دفاع کند و پیگیری کند تا دولت با دور زدن احکام دادگستری و قانونی نتوانند قوانین را در کشور تضعیف کنند و نادیده بگیرند.

بحث مدیریت خیلی مهم است. یعنی توانمندی و کسی که در جای خود قرار می گیرد و یعنی این که اگر ما کار را به کاردان نسپاریم و کسانی که در آن زمینه متخصص و توانمند هستند و می‌توانند قضیه را مدیریت کنند،  نسپاریم وضعیت از این بدتر خواهد شد.

ما باید مدیرانی را در مسئولیت‌های دولتی انتخاب کرده و به کار بگیریم که توانمندی و علم این مسأله را داشته باشند و که بتوانند این مشکل را رفع کنند و کارایی دستگاه‌های اجرایی را بالا ببرند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین