کد خبر: ۸۵۴۷۸۲
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱

«۷۸ سالگی» حمید منوچهری پخش می‌شود

مستند «۷۸ سالگی» پرتره‌ای از زنده‌یاد حمید منوچهری، هنرمند فقید عرصه دوبله و رادیو امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود. 
«۷۸ سالگی» حمید منوچهری پخش می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «۷۸ سالگی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی یکشنبه، ۱۵ مرداد ماه از شبکه مستند به روی آنتن می‌رود.

کارگردان «۷۸ سالگی» درباره مستندش توضیح داده است: پرتره استاد منوچهری دوازدهمین مستند از مجموعه پیشکسوتان صدا و دوبله است که در شبکه مستند تولید شده و به یاد این هنرمند پیشکسوت دوباره در جدول پخش قرار گرفته است. ضبط مستند استاد منوچهری با ۷۸ سالگی ایشان مصادف شد به همین دلیل نام مستند را ۷۸ سالگی گذاشتیم. 

توکلی گفت: مستند «۷۸ سالگی» اشاره‌ای به یک عمر فعالیت هنری این پیشکسوت در عرصه صدا، دوبله و بازیگری دارد. منوچهری کار‌های شاخصی دارد پس ما تلاش کردیم با همراهی خودش و فرزندانشان این لحظات را ثبت کنیم تا به یادگار باقی بماند، ایشان حضور موثری خصوصا در رادیو داشتند و خیلی از گویندگان رادیو جوان از شاگردان ایشان هستند. 

به گفته توکلی مراسم رونمایی از پوستر «۷۸ سالگی» و قدردانی از پیشکسوت به علت شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال این ویروس بدون حضور هنرمندان و هنردوستان و با حضور مدیران شبکه مستند و وحید منوچهری دوبلور و فرزند حمید منوچهری در شبکه مستند برگزار شد.

حمید منوچهری گوینده رادیو، دوبلور و بازیگر پیشکسوت ۱۱ مرداد ماه به دلیل عارضه قلبی درگذشت. 

صدای منوچهری بیش از ۶۰ سال در رادیو و در عرصه دوبله شنیده می‌شد.

او در دهه ۶۰ کارگردانی «صبح جمعه با رادیو» را برعهده داشت و همچنین از گویندگان برنامه داستان شب رادیو بود.

این هنرمند علاوه بر گویندگی و دوبله در فیلم‌های سینمایی همچون «مشت و تفنگ شکسته»، «شیطان‌صفتان»، «مأموریت»، «چهره دوم سقوط»، «جغدها» و مجموعه‌های تلویزیونی «یکی از این روزها»، «داستان یک زندگی» و «معمای شاه» به‌عنوان بازیگر ایفای نقش داشته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین