کد خبر: ۸۵۵۰۰۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷

مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه رایگان است

مدیرکل حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از رایگان شدن وسایل حمل و نقل برای دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد.
مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه رایگان است
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی گلشنی در این باره گفت: ستاد استقبال از مهر تشکیل شده تا در حوزه‌های مختلف شهری آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشیم. کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد استقبال از مهر فعال است و پیشنهاد شناور سازی ساعت کاری ادارات و مدارس را برای کاهش بار ترافیکی داده ایم.

مدیر کل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران گفت: شناور سازی ساعت کاری بر کاهش فشار بر حمل و نقل عمومی هم تاثیر گذار بوده است و شاهد ۱۰ درصد حجم مسافر در ساعات پیک مصرف بودیم. دغدغه آموزش و پرورش مادران شاغلی هستند که باید فرزندان خود را به مدرسه ببرند؛ اما این شناور سازی به مادران این امکان را می‌دهد تا هم فرزندان را سر وقت برسانند و هم خودشان به موقع به سر کار بروند.

گلشنی افزود:، چون برخی از دستگاه‌ها ممکن است شناور سازی را اعمال نکنند جای نگرانی برای بروز برخی مشکلات برای والدین دارای فرزند مدرسه‌ای وجود دارد.

وی افزود: بازار‌های میوه و تره بار همیشه ساعت ۸ شروع به کار می‌کنند که در حال رایزنی هستیم که از ۸ و نیم شروع شود. در مراکز دانشگاهی درصدد هستیم ۱۰ روز تدریس اولیه مجازی شود و به طور کلی در تلاش هستیم که ساعت شروع آن‌ها هم از ۸ به ۸ و نیم تغییر پیدا کند البته این موضوع با موافقت وزارت علوم انجام خواهد شد.

گلشنی در ادامه بیان کرد: در بحث ناوگان اتوبوسرانی ۴۳۰ دستگاه در حال اورهال است که تا پایان شهریور به مدار اضافه می‌شود و در حال جذب ۱۰۰ نفر راننده هم هستیم. قرارداد خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس‌های جدید را داریم که از شهریور و مهر کم کم به سیستم اضافه می‌شود و تا یک و نیم سال بعد تمام این اتوبوس‌ها به چرخه اضافه می‌شوند.

به گفته وی، تا پایان شهریور ۱۲ رام قطار اورهال می‌شوند تا به سیستم اضافه می‌کنیم که کار ۶ دستگاه انجام شده است. ۱۵۰ دستگاه ون هم به ناوگان تاکسیرانی تا پایان شهریور اضافه می‌کنیم. 

بر اساس گزارش سایت شهر، گلشنی در پایان گفت: دانش آموزان و دانشجویان در مهر ماه از مترو و اتوبوس می‌توانند رایگان استفاده کنند. شناور سازی ساعت کاری ادارات سال گذشته باعث کاهش ۱۵ درصد ترافیک شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین