کد خبر: ۸۵۵۰۳۳
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
با اشاره به مصوبه تلفیق؛

زنگنه: باید یارانه اقلام ضروری به اقشار کم درآمد داده شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: با تصویب کمیسیون، باید دولت از طریق آزمون وسع و شناسایی اقشار کم درآمد نسبت به ارائه یارانه اقلام ضروری آن هم در قالب کالابرگ اقدام کند.
زنگنه: باید یارانه اقلام ضروری به اقشار کم درآمد داده شود
آفتاب‌‌نیوز :

محسن زنگنه در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: در این جلسه مواد ۳۰ و ۳۱ لایحه برنامه درباره یارانه‌ها و سیاست‌های حمایتی دولت بررسی شد؛ کمیسیون طبق پیش بینی دولت تصویب کرد که تا پایان برنامه هفتم توسعه ضریب جینی به ۳۵ صدم برسد.

وی توضیح داد: در سال‌های اخیر اختلاف بین هزینه‌های دهک‌های بالا و دهک‌های پایین بسیار زیاد بوده و ضریب جینی افزایش قابل توجهی داشته لذا کمیسیون مصوب کرد که این ضریب جینی به ۳۵ صدم برسد. همچنین نسبت هزینه دهک دهم به دهک اول در مناطق شهری ده و سه دهم برابر و در مناطق روستایی نه و سه دهم برابر کاهش پیدا کند، رقمی که در شرایط فعلی بالای چهارده برابر است.

زنگنه گفت که دولت در لایحه برنامه هفتم توسعه پیش بینی کرده که تا پایان این برنامه فقر مطلق را به صفر برساند.

وی با اشاره به بند (الف) ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: این ماده درباره نحوه تقسیم یارانه‌های انرژی است که با توجه به بحث‌های جدی و اختلاف نظرها ، مراعا ماند و به کمیته مربوطه ارجاع شد.

زنگنه با اشاره به بند (ب) ماده ۳۱ لایحه، افزود: در این ماده کمیسیون مصوب کرد که دولت باید از طریق آزمون وسع و شناسایی اقشار کم درآمد نسبت به ارائه یارانه اقلام ضروری آن هم در قالب کالا برگ اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه با اشاره به مصوبه این کمیسیون در زمینه پنجره واحد خدمات حمایتی، گفت: مقرر شد همه دستگاه‌هایی که به نحوی خدمات حمایتی ارائه داده و افرادی را تحت پوشش دارند، خدمات آنها از طریق پنجره واحد انجام شود. همچنین همه افرادی که کمک‌های حمایتی می‌گیرند، پرونده الکترونیکی داشته و هر فردی که متقاضی حمایت است از طریق این پنجره اقدام کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین