کد خبر: ۸۵۵۱۷۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹
با وساطت رئیس قوه قضائیه

صلح و سازش دو پرونده نزاع طایفه‌ای ۴۰ ساله در فارس

در جریان سفر رئیس قوه قضاییه به استان فارس با وساطت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، دو پرونده نزاع بین‌طایفه‌ای ۴۰ ساله ۱۰۰ خانواده به صلح و سازش منتهی شد.
صلح و سازش دو پرونده نزاع طایفه‌ای ۴۰ ساله در فارس
آفتاب‌‌نیوز :

دو مورد نزاع میان‌طایفه‌ای در استان فارس، سبب پیدایش حدود ۳۰ فقره پرونده در محاکم قضایی این استان شده بود؛ بر همین اساس در نتیجه صلح و سازش ایجاد شده، تمامی این پرونده‌ها با رویکرد مصالحه‌آمیز و در اثر وساطت رئیس عدلیه مختومه شدند که یکی از این نزاع‌ها مربوط به شهرستان شیراز و نزاع دیگر مربوط به شهرستان داراب بوده است.

در راستای سیاست و رویکرد قوه قضاییه در جهت توسعه فرهنگ مصالحه در پرونده‌های قضایی و پویش‌های مختلف گسترش فرهنگ گذشت در عدلیه، ظهر امروز و در جریان سفر رئیس قوه قضاییه به استان فارس، با حضور و وساطت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، دو پرونده نزاع بین‌طایفه‌ای ۴۰ ساله بین ۱۰۰ خانواده به صلح و سازش منتهی شد. 

 این دو مورد نزاع میان‌طایفه‌ای در استان فارس، سبب پیدایش حدود ۳۰ فقره پرونده در محاکم قضایی این استان شده بود؛ بر همین اساس در نتیجه صلح و سازش ایجاد شده، تمامی این پرونده‌ها با رویکرد مصالحه‌آمیز و در اثر وساطت رئیس عدلیه مختومه شدند. 

شایان ذکر است، یکی از این نزاع‌ها مربوط به شهرستان شیراز و نزاع دیگر مربوط به شهرستان داراب بوده است. 

گفتنی است رئیس قوه قضاییه در جریان این مراسم، با اشاره به سیاست و رویکرد عدلیه در راستای گسترش فرهنگ صلح و سازش گفت: ما در قوه قضاییه و مرکز توسعه حل اختلاف اهتمام و جهد داریم که با تدوین سازوکار‌های مشخص و سیاستگذاری و روشنگری، بیش از پیش از ظرفیت‌های گروه‌ها و اقشار مختلف مردمی، طوایف، هنرمندان و صاحبان نفوس و قلم و کلام در راستای گسترش فرهنگ صلح و سازش و ایجاد مصالحه میان مردم بهره گیریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین