کد خبر: ۸۵۵۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴

دیدار غریب آبادی با مادر کودک ایرانی جدا شده از والدینش در دانمارک

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در دیدار با مادر کودک ایرانی جدا شده از والدینش در دانمارک، ضمن تشریح اقدامات ستاد حقوق بشر و تلاش‌های وزارت امور خارجه، قول همکاری جدی‌تری را برای بازگشت داریوش به آغوش خانواده‌اش داد.
دیدار غریب آبادی با مادر کودک ایرانی جدا شده از والدینش در دانمارک
آفتاب‌‌نیوز :

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضائیه عصر امروز (چهارشنبه)، با مادر داریوش حیدری، کودکی که دولت دانمارک او را از مادرش جدا کرده، در ستاد حقوق بشر دیدار و گفت‌وگو کرد.

غریب آبادی در این دیدار ضمن انتقاد جدی از اقدام دولت دانمارک، اظهار داشت: ستاد حقوق بشر وظیفه دارد مسائل و مشکلات مربوط به اتباع ایرانی را در هر کجای دنیا که باشند، پیگیری کند. بر همین اساس، تلاش می‌کنیم با کمک وزارت امور خارجه و با استفاده از ظرفیت های موجود، داریوش را به آغوش خانواده بازگردانیم.

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: دولت دانمارک که مدعی حقوق بشر است، با این اقدام خود هم حقوق بشر را نقض کرده و هم سلامت جدی یک کودک بیمار را بطور جدی به مخاطره انداخته و هم والدین او را با درد و رنج گسترده ای مواجه کرده است.

حمیده سلامتی مادر داریوش نیز در این دیدار ضمن قدردانی از موضع گیری قاطع دبیر ستاد حقوق بشر در خصوص این موضوع انسانی، گفت: دولت دانمارک به دنبال هویت‌زدایی از کودکانی است که آنها را از والدینشان جدا می کند.

وی افزود: بیش از دو سال است که از فرزندم دورم و دولت دانمارک به بهانه های واهی داریوش را از من گرفته و به یک مرکز نگهداری سپرده است.

سلامتی در ادامه ضمن انتقاد شدید از صنعت کودک آزاری و نابودی خانواده در دانمارک و جدایی فرزندان مهاجران از والدینشان، گفت: تعداد قابل توجهی از مادران و خانواده های مهاجران در دانمارک شرایطی مشابهی دارند و من به عنوان یک ایرانی تقاضای کمک از ستاد حقوق بشر و نهادهای ذیصلاح برای بازگشت عاجل فرزندم به ایران را دارم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین