کد خبر: ۸۵۵۴۶۹
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
رئیسی گفته بود "بساط کشف حجاب" جمع خواهد شد

واکنش آمریکا به اظهارات رئیسی درباره حجاب: زنان ایران باید آزاد باشند

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سخنان سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران درباره حجاب واکنش نشان داد و ادعا کرد واشنگتن به همکاری با متحدان و شرکایش برای پاسخگو کردن ناقضان حقوق بشر ادامه خواهد داد.
واکنش آمریکا به اظهارات رئیسی درباره حجاب: زنان ایران باید آزاد باشند
آفتاب‌‌نیوز :

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری در واشنگتن در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره واکنش واشنگتن به اظهارات رئیس جمهور ایران پیرامون حجاب، گفت: من اظهارات او (رئیس جمهور ایران) را دیده‌ام. ما همانطور که قبلا گفته‌ایم معتقدیم زنان و دختران در ایران و در هر کجای دیگر باید آزاد باشند تا هرچه می‌خواهند بپوشند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود: زنان ایران نباید نگران استفاده مقامات ایران از تکنولوژی‌های نظارتی یا هرگونه روش دیگر برای تحمیل کنترل بر آن‌ها باشند. آمریکا به حمایت خود از حقوق بشر و حقوق اساسی مردم ایران از جمله زنان و دختران این کشور و همکاری با متحدان و شرکا برای پاسخگو ساختن ناقضان حقوق بشر ادامه خواهد داد.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در آئین بزرگداشت شهدای مدافع حرم در سالن اجلاس سران، پیام شهیدان را خاموش نشدنی عنوان کرد و با اشاره به اینکه پیام شهدا حاوی امنیت، آرامش و ایستادگی در راه خداست، گفت: بساط کشف حجاب جمع می‌شود.

رئیسی گفت که حتماً این بساط کشف حجاب هم جمع می‌شود، خانواده‌های شهدا نگران نباشند. برخی از افراد بی‌حجاب غافل و بی‌اطلاع هستند که باید آن‌ها را بیدار کرد و به آن‌ها آگاهی دهیم، اما عده‌ای معدود که به طور سازمان یافته و حرکتی جهت دار با آموزش‌های بیگانگان اقدام به کشف حجاب می‌کنند تکالیفشان مشخص است. به گفته رهبر انقلاب دشمن در این میدان با برنامه‌ریزی آمده و ما هم باید با برنامه‌ریزی به میدان برویم و کار کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین