کد خبر: ۸۵۵۹۴۴
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶

ترفند جالب باشگاه پرسپولیس برای رد نکردن سقف قرارداد!

باشگاه پرسپولیس قصد دارد به خاطر قانون سقف بودجه، با بازیکن جدید خود قرارداد چند ساله ببندد.
ترفند جالب باشگاه پرسپولیس برای رد نکردن سقف قرارداد!
آفتاب‌‌نیوز :

قوانین جدید نقل و انتقالاتی حسابی برای باشگاه‌ها به خصوص باشگاه‌های بزرگ دردسرساز شده است. تیم‌هایی مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور که جزو مدعیان اصلی قهرمانی این فصل به حساب می‌آیند با بعضی از قوانین تصویب شده مشکل دارند و دردسر‌های مختلفی برای این تیم‌ها در نقل و انتقالات تابستانی به وجود آمده است.

یکی از مهم‌ترین مشکلات تیم‌های بزرگ لیگ برتری همین داستان سقف قرارداد است. سقفی که باعث شده تا چند بازیکن سپاهان و استقلال بیرون بمانند و این دو تیم نتوانند از خرید‌های جدید خود استفاده کنند. پرسپولیس به عنوان فهرمان فصل قبل لیگ برتر و جام حذفی چنین مشکلی تا این لحظه ندارد. مدافع عنوان قهرمانی تنها ۳ خرید جدید داشته و چند بازیکن این تیم هم جدا شدند تا از نظر سقف قرارداد فعلا مشکلی نداشته باشد و قرارداد همه اعضای این باشگاه هم ثبت شده است.

با این حال پرسپولیس حداقل به دو بازیکن دیگر نیاز دارد و قصد دارد یک گلر خارجی زیر ۲۳ سال و یک مهاجم خارجی را به خدمت بگیرد. پرسپولیس با یک گلر ۱۹ ساله برزیلی به توافق رسیده و قرار است این دروازه بان که در سری بی برزیل بازی می‌کند، به زودی راهی تهران شود و قراردادش را به صورت رسمی با قهرمان ایران امضا کند. گلر مدنظر پرسپولیسی‌ها با باشگاهش قرارداد دارد و باشگاه پرسپولیس قرار است مبلغ ۹۰ هزار دلار برای رضایتنامه این بازیکن پرداخت کند.

از آنجایی که پول رضایتنامه هم جزو مخارج باشگاه به حساب می‌آید، باشگاه پرسپولیس ترفند جالبی را برای عقد قرارداد با گلر برزیلی در نظر دارد تا همه این مبلغ ۹۰ هزار دلار پول رضایتنامه جزو بودجه این فصل پرسپولیس به حساب نیاید. بر اساس قانون پول رضایتنامه‌ای که یک باشگاه برای یک بازیکن پرداخت می‌کند تقسیم بر سال‌های قرارداد آن بازیکن خواهد شد.

از همین رو باشگاه پرسپولیس قصد دارد با گلر برزیلی مدنظر خود قرارداد ۲ یا ۳ ساله ببندد تا کل مبلغ رضایتنامه این دروازه بان در مخارج این فصل پرسپولیس حساب نشود و این باشگاه مشکلی برای خرید‌های بعدی خود نداشته باشد. به طور مثال اگر قرارداد گلر برزیلی با پرسپولیس ۳ ساله باشد، مبلغ ۹۰ هزار دلار پول رضایتنامه تقسیم بر ۳ شده و برای هر فصل ۳۰ هزار دلار در لیست مخارج این باشگاه محاسبه خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین