کد خبر: ۸۵۶۶۱۰
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹

برق جان ۷ همدانی را گرفت

مدیر روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی استان همدان اعلام کرد: در چهار ماهه امسال هفت نفر در استان بر اثر برق‌گرفتگی جان باختند.
برق جان ۷ همدانی را گرفت
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا صارمی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته چهار نفر دچار برق‌گرفتگی و در نهایت مرگ شدند، اظهار کرد: متأسفانه روز گذشته نیز پسری ۱۳ ساله در استخر کشاورزی یکی از باغ‌های لالجین پس از شنا، لبه استخر می‌نشیند و گویا به علت سیمی که از تابلوبرق موجود در آن حوالی آویزان بوده، دچار برق گرفتگی می‌شود.

وی با بیان اینکه این نوجوان به همراه دوستانش برای شنا رفته بودند، اما خودش به تنهایی وارد استخر شده بود، افزود: این فرد پس از برق گرفتگی دچار خردشدگی استخوان و سوختگی می‌شود و جان می‌بازد. 

صارمی خاطرنشان کرد: بررسی‌های انجام شده در سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد بیشتر برق گرفتگی‌ها به علت ناآشنایی با اصول پیشگیری از وقوع برق گرفتگی و بی توجهی به اصل کلی برق گرفتگی یعنی عبور جریان برق از بدن به زمین رخ می‌دهد.

وی یادآور شد: بیشترین میزان برق گرفتگی در فصل تابستان رخ می‌دهد چراکه با آغاز فصل گرم سال و راه اندازی دستگاه‌های برودتی و سرویس کولر‌ها تعداد قربانیان ناشی از برق گرفتگی در جداول آماری این اداره کل افزایش می‌یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین