کد خبر: ۸۵۶۹۱۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳

اسلحه مخفی جواد لالیگایی؛ راز موفقیت نکونام ۵ متر دورتر از زمین چمن

یکی از مهمترین مشخصه‌های استقلال در فصل جدید نیمکت کاملاً استقلالی این تیم است.
اسلحه مخفی جواد لالیگایی؛ راز موفقیت نکونام ۵ متر دورتر از زمین چمن
آفتاب‌‌نیوز :

بازیکنان استقلال در شرایطی این روز‌ها خود را آماده دیدار حساس هفته سوم مقابل سپاهان اصفهان می‌کنند که در دو بازی ابتدایی لیگ برتر جاری توانستند ۶ امتیاز شیرین را از آن خود کنند.

به ثمر رساندن چهار گل و بسته نگه داشتن دروازه استقلال، کسب ۶ امتیاز و در نهایت قرار گرفتن کنار نام تیم‌های پرسپولیس و سپاهان به عنوان تنها تیم‌های ۶ امتیازی هفته دوم لیگ برتر مشخص می‌کند استقلال از یک نیرو و انرژی فوق العاده‌ای برخوردار است.

تیمی که در طول ماه‌های گذشته با مشکلات عدیده مدیریتی دست و پنجه نرم می‌کرد و به لحاظ مالی کمبود‌های زیادی داشت تا بدهی سنگین آندره آ استراموچونی، پادوانی و دیگر طلبکاران تیمش را بدهد در فصل نقل و انتقالات نتوانست آنطور که باید و شاید بازیکن بگیرد و حتی مجبور شد با دو بازیکنی که تازه به خدمت گرفته بود باز هم بر سر تخفیف گرفتن چانه زنی کند! قطعا دلیلی وجود دارد که حالا چنین تیمی با این همه روحیه و انگیزه در جمع تیم‌های صدر جدولی لیگ برتر بیست و سوم قرار گرفته است.

نگاهی به فاصله پنج متری زمین بازی، روی نیمکت تیم استقلال مشخص می‌کند آبی پوشان علاوه بر داشتن بیست و چند بازیکن کاملاً استقلالی یک کادر فنی کاملاً آبی را هم پشت سر خود می‌بینند.

علی سامره، محمد نوازی، هاشم بیک زاده، مهدی هاشمی‌نسب، کیانوش رحمتی، بهزاد غلامپور و... دیگر نفراتی که جواد نکونام را در کار هدایت تیم استقلال کمک می‌کنند همگی جزو بازیکنان سابق استقلال بودند که با این تیم افتخارات زیادی را تجربه کرده و به دقت به جزئیات و حساسیت هواداران نسبت به نتایج این تیم مطلع و آگاه هستند.

اسلحه مخفی جواد لالیگایی؛ راز موفقیت نکونام ۵ متر دورتر از زمین چمن

شاید یکی از دلایل مهم موفقیت جواد نکونام در دو هفته ابتدایی لیگ برتر (با وجود نداشتن بازیکنان و مهره‌های مورد نظرش) وجود همین کادر کاملا استقلالی در کنارش بوده باشد.

علاوه بر این میانگین سنی نفرات کادر فنی جواد نکونام هم در این امر می‌تواند یکی از دلایل مهم برای رسیدن استقلال به دو موفقیت متوالی در دو هفته ابتدایی لیگ جدید باشد. مربیان جوان، با انگیزه و نفراتی که خودشان در شرایط بازی قرار دارند در طول تمرینات پیش از مسابقات همواره لابلای بازیکنان با آن‌ها فوتبال بازی کرده و شرایط روحی روانی تیم را بالای بالا نگه می‌دارد.

قطعا جواد نکونام مشابه این وضعیت را در لالیگا یا تیم‌های دیگری که در آن توپ می‌زده دیده و یا شاید از این نظر خودش چنین تصمیم گرفته که یک تیم فنی کاملا استقلالی را دوروبرش داشته باشد.

مرد لالیگایی نیمکت‌های داغ مربیگری لیگ بیست و سوم به درستی می‌داند این خیلی خوب است که همه اعضای کادر فنی تیمش استقلالی هستند و این به لحاظ روحی روانی روی تیمش تاثیرگذار است. به ویژه اینکه تمام این مربیان با پیراهن همین تیم روبروی اکثر این رقبا بازی کرده‌اند و اگر هر کدام از آن‌ها تنها یک نکته در طول روز‌های قبل از مسابقه به بازیکنان یادآور بشوند می‌تواند یک عامل اصلی برای دور شدن از اشتباه و رسیدن به هدف جواد نکونام باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین