کد خبر: ۸۵۷۰۴۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰

به بهانه جدایی ناشناخته‌ترین گلزن دربی

مهدی عبدی به صورت قرضی از پرسپولیس جدا شد تا فوتبالش را در تیم دیگری دنبال کند.
به بهانه جدایی ناشناخته‌ترین گلزن دربی
آفتاب‌‌نیوز :

شاید کسی فکرش را نمی‌کرد با توجه به مشکل پرسپولیس در خط حمله، مهدی عبدی از این تیم جدا شود و یحیی گل محمدی مجوز خروج یکی از مهاجمان تخصصی خودش را صادر کند. با این حال عبدی با حضور در باشگاه پرسپولیس برای جدایی به توافق رسید و به صورت قرضی از این تیم جدا خواهد شد. در دو بازی ابتدایی لیگ یحیی گل محمدی حتی یک دقیقه هم به عبدی فرصت بازی کردن نداد و این بازیکن مجبور شد برای بازی کردن از پرسپولیس جدا شود. خیلی‌ها می‌گویند او آنقدر جاه طلب و تشنه پیشرفت نبود. به همین دلیل با وجود داشتن استعداد خوب، نتوانست خیلی پیشرفت کند. عبدی در دوران حضورش در پرسپولیس گل‌های مهمی را به ثمر رساند. هواداران پرسپولیس به او لقب متخصص گلزنی در بازی‌های مهم را دادند. مهدی گل‌های خوبی در چند سال اخیر برای پرسپولیس زد، ولی ۴ گل او با پیراهن این تیم در بازی‌های بسیار مهم زده شد و هیچ وقت از ذهن هواداران پرسپولیس پاک نخواهد شد.

ناشناخته‌ترین گلزن دربی

شاید تا قبل از ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۸ هیچکس مهدی عبدی را نمی‌شناخت. حتی هواداران پرسپولیس هم نمی‌دانستند چنین بازیکنی در تیمشان بازی می‌کند. با این حال در دقایق پایانی بازی رفت لیگ نوزدهم مقابل استقلال، گابریل کالدرون آرژانتینی دست به یک تعویض عجیب زد و مهدی عبدی گمنام را به میدان فرستاد. اولین بازی عبدی برای پرسپولیس مصادف شد با اولین دربی او. عبدی چند دقیقه بعد از ورودش به زمین موفق شد تک گل ۳ امتیازی تیمش را در دربی به ثمر برساند و پرسپولیس را به یک برد مهم برساند. بعد از آن بود که عبدی شناخته شد و نامش سر زبان‌ها افتاد. عبدی در دربی رفت لیگ بیستم هم موفق شد به استقلال گل بزند تا دو بار تجربه گلزنی در مهم‌ترین بازی باشگاهی فوتبال ایران را داشته باشد.

بازگشت با سر طلایی عبدی!

پرسپولیس در فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا کاری کرد کارستان. شاگردان گل محمدی موفق شدند حریفان را یکی پس از دیگری مغلوب کنند و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسند. در دیدار نیمه نهایی اتفاق عجیبی رخ داد و صبح بازی مقابل النصر عربستان اعلام شد عیسی آل کثیر به دلیل شادی پس از گلش مقابل پاختاکور ۶ ماه محروم شده و پرسپولیس نمی‌تواند از مهاجم اصلی خود استفاده کند. عبدی در ترکیب اصلی قرار گرفت و فشار زیادی هم روی او بود. پرسپولیس ابتدا عقب افتاد، ولی بعد از آن روی ضربه سر فوق العاده عبدی به بازی برگشت و در ضربات پنالتی هم النصر پر ستاره را مغلوب کرد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید.

تلخ‌ترین گل عبدی و پرسپولیسی‌ها

بازی فینال سال ۲۰۲۰ بین پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی برگزار شد. پرسپولیس چند بازیکن اصلی اش را در اختیار نداشت و امیدش در خط حمله به گلزنی عبدی بود. عبدی هم در همان نیمه اول و با همان خونسردی همیشگی اش موفق شد گلزنی کند، ولی پرسپولیس نتوانست از گل زده خود مراقبت کند و دو بار دروازه اش باز شد تا گلزنی در فینال لیگ قهرمانان آسیا تلخ‌ترین گل زندگی مهدی عبدی و هواداران پرسپولیس شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین