کد خبر: ۸۵۷۲۶۳
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۳

سرانجام کاخ سفید از نتانیاهو دعوت کرد

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از دعوت کاخ سفید از نخست‌وزیر این رژیم برای سفر به آمریکا خبر داد.
سرانجام کاخ سفید از نتانیاهو دعوت کرد
آفتاب‌‌نیوز :

 تساحی هنگبی، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در سخنانی در این باره در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکاف شکل گرفته در روابط میان تل‌آویو و واشنگتن در پی اقدامات جنجالی کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم مدعی شد که روابط میان دو طرف در برهه فعلی بهتر از هر زمان دیگری طی ۴۰ سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هنگبی اعلام کرد که کاخ سفید از بنیامین نتانیاهو دعوت کرده است تا طی ماه سپتامبر به آمریکا سفر کند.

وی همچنین تاکید کرد: "روابط اسرائیل و آمریکا در بهترین حالت ممکن قرار دارد."

تنش در روابط میان دولت بایدن و کابینه بنیامین نتانیاهو بر سر ادامه اعتراضات علیه لایحه جنجالی «اصلاحات قضایی» در فلسطین اشغالی به اوج خود رسیده است، طوری که دولت آمریکا از زمان سرکار آمدن کابینه نتانیاهو حاضر به دعوت از وی برای سفر به واشنگتن نشده است.

طرح‌هایی که کابینه نتانیاهو برای محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در پیش گرفت، چند ماهی است که موجب اعتراض شدید اپوزیسیون شده است و در سایه اختلافات سیاسی گسترش پیدا کرد.

مخالفان کابینه نتانیاهو، طرح «اصلاحات قضایی» را «کودتای قضایی» توصیف کرده‌اند؛ در حالی که نتانیاهو از آن دفاع کرده و گفته که «هدف آن بازگرداندن تعادل بین سه قوه است».

اپوزیسیون بر این باور است که هدف اصلی اصلاحات پیشنهادی ائتلاف حاکم، «تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد در سه پرونده‌ای است که علیه او باز است.»

اپوزیسیون معتقد است هدف از این طرح پایان دادن به نقش قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین