کد خبر: ۸۵۷۲۷۱
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
چگونه فردی بدون استخدام در سازمان‌های دولتی در راس سازمان اداری و استخدامی قرار گرفته است؟

انتقاد شدید نماینده خاش از رئیسی

عضو کمیسیون عمران مجلس، خطاب به رییس جمهور گفت: فردی که در هیچ سازمان دولتی استخدام نیست چگونه می‌تواند در راس سازمان اداری و استخدامی کشور قرار گیرد و در بی‌قانونی آشکار، مجری قانون باشد.
انتقاد شدید نماینده خاش از رئیسی
آفتاب‌‌نیوز :

اسماعیل حسین زهی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: اعتماد بین ملت و دولت برقرار نخواهد شد مگر با اجرای عدالت، حوادث تکان دهنده سال گذشته برای نمازگزاران بی دفاع زاهدان و خاش واقعه‌ای آشکار از پایمال شدن حقوق مردمان سرزمین حافظان قرآن بود. 

نماینده خاش، میر جاوه، بخش‌های نصرت‌آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جناب آقای رئیس جمهور، علی رغم دستورات اکید مقام معظم رهبری که نقطه اتکا و امیدمان به تاکیدات ویژه ایشان به استان است و جلسات متعدد من و همکارانم با مسئولان استانی و کشوری، تاکنون هیچ پاسخ قانع کننده‌ای به خانواده‌های داغدار جمعه‌های خونین زاهدان و خاش در راستای مجازات عاملان این فاجعه انسانی و حقوق آنان داده نشده است، چنین رفتاری از مقامات پاسخگو فقط و فقط باعث شکاف‌های عمیق بین مردم و دولت خواهد شد و نظم اجتماعی را از بین خواهد برد. جناب آقای رییسی، نه تنها دولت تاریخ هستید که مرغ را به پرواز درآوردید تاجاییکه مرغ از سفره‌های مردم پر کشید و قیمتش به افلاک رسید، سفره مردم روز به روز کوچک و کوچکتر می‌شود و فقر و گرسنگی در ایران پر ازثروت و نعمت بیداد می‌کند و موج ناامیدی سراسر کشور را فرا گرفته است، شما را به جد بزرگوارتان قسم می‌دهم مردم را دریابید.

این نماینده مجلس یازدهم، افزود: ریاست محترم قوه مجریه، فردی که در هیچ سازمان دولتی استخدام نیست چگونه می‌تواند در راس سازمان اداری و استخدامی کشور قرار گیرد و در بی قانونی آشکار، مجری قانون باشد.

حسین‌زهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش، بیان کرد: کمبود ۱۱ هزار معلم در استان سیستان و بلوچستان گواه بر ناکارآمدی راهکار‌های فعلی در جذب و توزیع نیروی انسانی مناطق محروم است.  درد آموزش استان به ویژه در حوزه انتخابیه معلوم است لطفا نسخه درمانی را عوض کنید و مطابق با پتانسیل‌ها و توان منطقه نسخه بپیچید. جذب نیرو‌های خرید خدمات، مهرآفرینان، حق‌التدریس‌های تبصره ۱۰ ماده ۱۷ نهضت سواد آموزی حداکثر تا قبل از مهرماه سال جاری می‌تواند یک راهکار کوتاه مدت جسم بی جان استان را قوت ببخشد.

حسین‌زهی خطاب به وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، تاکید کرد: تعهد و مسئولیت‌‎پذیری شما در آغاز و ادامه پروژه بزرگ آبرسانی شهر خاش قابل ستایش است، اما کسری آب و غیرقابل مصرف بودن آب موجود، امان مردم را بریده است، جناب آقای محرابیان تزریق اعتبارات مستمر و تسریع پروژه‌های آبرسانی از یک طرف و مهار سیلاب‌ها بر اساس مطالعات انجام شده از طرف دیگر عملی‌ترین راهکار فعلی برای خروج از بحران آبی حوزه انتخابیه است. قطعی مکرر برق چاه‌های کشاورزی به خرده مالکان زمین‌های کشاورزی زیان‌های جبران‌ناپذیری را وارد کرده است، حذف کنتور‌های هوشمند به ویژه در مناطق مرزی که با کشور پاکستان دارای سفره‌های آب مشترک فرصت طلایی را برای اشتغالزایی در بخش کشاورزی مناطق مرزی فراهم می‌کند.

حسین‌زهی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: ضمن تقدیر از تدابیر جنابعالی جهت آغاز و تسریع پروژه‌های راه خاش به سراوان و خاش به ایرانشهر، متاسفانه فاز ۵ پروژه جاده دو بانده خاش به زاهدان هنوز تعیین تکلیف نشده است و با تزریق قطره‌چکانی اعتبارات این آرزوی دیرینه مردم محقق نخواهد شد. اعتبارات ویژه برای ابر پروژه جاده ترانزیتی چابهار به میلک، می‌تواند بدهی‌های میلیاردی پیمانکاران را کم و تکمیل پروژه را سرعت بخشد.

این نماینده مجلس یازدهم، اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان پایین‌ترین شاخص‌های راه روستایی را دارد تلاش‌های بی وقفه و تحسین برانگیز مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در بازگشایی راه‌های روستایی در کنار تخصیص و تامین اعتبارات خارج از ردیف‌های استانی و خاص از سطح وزارتخانه می‌تواند برگ زرینی را به کارنامه دولت در منطقه بیفزاید. پروژه‌های تفویظی راه به استان از جمله مسیر بم-نصرت به زاهدان و زاهدان به میرجاده با بالاترین ظرفیت و بدون وقفه در حال پیشرفت است که لازم می‌دانم از مدیرکل راه استان تقدیر ویژه‌ای را داشته باشم.

حسین‌زهی خطاب به مسئولان حوزه آموزش عالی کشور، تصریح کرد: فقط وجود چند رشته دانشگاهی، سطح آموزش عالی منطقه متحول نمی‌گردد و فقط هزینه‌های اضافی را به بدنه دولت تحمیل می‌کند. ارتقای دانشکده صنعت و معدن خاش به دانشگاه با راه اندازی رشته‌های کاربردی با اهداف کارآفرینی و همچنین راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در دامنه‌های کوه تفتان از جمله اقداماتی است که می‌تواند تاثیرگذاری آموزش عالی در منطقه را به نمایش بگذارد.

وی خطاب به وزیر کشور افزود: با توجه به انجام تمام مراحل مطالعاتی، اجرایی و دستور موافق حضرتعالی، تبدیل مراکز بخش‌های کورین و نصرت آباد به شهرستان و مراکز بخش‌های مرکزی تفتان و پشتکوه به شهر و ارتقای دهستان کارواندر به بخش منتظر اقدامات و پیگیری‌های ویژه جنابعالی است که قطعا می‌تواند پیشران‌های توسعه در منطقه را رقم بزند.

حسین‌زهی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم حوزه انتخابیه نگاه ویژه جنابعالی را به عنوان سکان دار سلامت کشور و همراهی و همگامی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را ارج نهاده و بسیار قدردان هستند، تاکید کرد: تخصیص چارت سازمانی و ردیف‌های استخدامی و دستور احداث خوابگاه‌های دانشجویی دانشکده پستاری خاش، تسریع در آغاز پروژه بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی خاش، تجهیز و توسعه تنها بیمارستان مرزی میرجاوه، موافقت‌های اصولی و تخصیص ردیف‌های اعتباری به بیمارسان ۶۴ تخت خوابی شهرستان تفتان، جذب کادر بهداشتی و درمانی با پذیرش نیرو‌های بومی و اختصاص بورسیه تحصیلی به داوطلبان بومی حوزه انتخابیه با دستورات اکید حضرتعالی می‌تواند گامی قاطع در رسیدن به پوشش همگانی سلامت در منطقه باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در پایان قدردان زحمات و همراهی جناب آقای دکتر کرمی استاندار استان سیستان و بلوچستان و معاونان محترم ایشان و ریاست سازمان برنامه و بودجه استان در آغاز، ادامه و اتمام پروژه‌های حوزه انتخابیه هستم. 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین