کد خبر: ۸۵۷۳۸۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

اگر شما دیروقت یا روی بالش نامناسب بخوابید روز بعد فورا بازخورد آن را می‌بینید اگر شما بهترین پوست را می‌خواهید باید بهترین زمان و حالت را برای خواب بشناسید.
در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود
آفتاب‌‌نیوز :

خوابیدن به اندازه برای سلامت و تندرستی بدن بسیار مفید است و از طرفی به درخشندگی و شفافیت پوست هم کمک می‌کند بنابراین اگر می‌خواهید پوستی زیبا و شفاف داشته باشید و پوستتان دچار پیری زود رس نشود به خواب شبانه تان اهمیت دهید و به اندازه بخوابید. آیا می‌دانید در چه ساعتی از شب بخوابیم تا پوست صورتمان شفاف بماند؟ برای یافتن این سوال با این بخش همراه شوید. بهترین زمان خواب برای پوست.

شاید ساعت‌هایی که شما در خواب هستید بهترین زمان برای کمک به زیبایی پوست شما باشد، زیرا هنگامی که می‌خوابید، متابولیسم یا سوخت وساز بدن پایین می‌آید، در نتیجه ایجاد رادیکال‌های آزاد زیانبار پوستی کاهش می‌یابد به علاوه، شما در معرض آلودگی‌های محیطی یا تابش اشعه ماورای بنفش که به پوست آسیب می‌رساند نیز قرار ندارید و اینکه در هنگام شب بدن ما مجبور به حفاظت از پوست نیست و به جای آن می‌تواند بر روی بازسازی آسیب‌های روی پوست تمرکز کند.

برای داشتن پوستی زیبا و شفاف صرفا وفاداری به یک برنامه زمانی مشخص برای خواب در طول هفته کافی نیست وباید خواب شبانه مان در ساعت خاصی باشد. بهترین ساعت خواب برای حفظ شادابی پوست خوابیدن در ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح است و کسانی که شب‌ها دیرتر یا زودتر از ۱۱ شب خوابیده و صبح‌ها نیز ساعت ۷ صبح بیدار نمی‌شوند، دچار افتادگی و پیری زودرس پوست می‌شوند.

اگر زمان شروع خواب شبانه ۲ یا ۳ ساعت تغییر کند حتی اگر مدت زمان خواب کافی باشد سلامت پوست تضمین نمی‌شود.

برای داشتن پوست شاداب قبل از خواب این نکات را رعایت کنید

۱. یکی دیگر از مواردی که بر پوست صورت تاثیر می‌گذارد حالت خوابیدن است. از بدترین حالات خوابیدن شبانه که موجب تسریع پیری پوست می‌شود، خوابیدن روی صورت است که در این حالت پوست فشرده شده و گردش خون آن به اندازه کافی صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین پوست صورت آسیب می‌بیند و چین می‌خورد و چین و چروک‌ها ایجاد می‌شود. از بهترین حالت‌های خواب که موجب حفظ طراوت پوست می‌شود، به پشت خوابیدن است، هنگام خواب ۲ بالش زیر سر خود بگذارید تا خون در جریان باشد.

۲. صورتتان را قبل از خواب بشویید و لوازم آرایش را از روی آن پاک کنید و سعی کنید هر شب به مدت چند دقیقه به کمک انگشتان تان، مواد تمیزکننده مخصوص صورت را با حرکات دورانی به آن بمالید وسپس به خوبی آن را بشویید. این کار تاثیر زیادی در شفافیت پوست صورتتان دارد.

۳. نخستین عامل مضر برای بسته شدن منافذ پوست ملحفه‌ها و روبالشی‌ها کثیفند که محل تجمع وغن، کثیفی و باکتری هستند پس بهتر است برای اینکه پوستتان جوان بماند یک یا دوبار در هفته روبالشی تان را شسته یا تعویض کنید.

۴. استفاده طولانی مدت از روبالشی‌های زبر می‌تواند منجر به بروز چین و چروک، آسیب به کلاژن‌ها و تولید جوش شود. توصیه می‌شود از روبالشی‌های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید چراکه باعث می‌شود جای خط اتو یا چروک روبالشی کمتر روی صورت تان بماند.

بهترین و مناسب‌ترین زمان خواب برای پوستی زیبا و جوان

۵. یکی از ماسک‌هایی را که مناسب پوست تان است پیدا کرده و پیش از خواب پوست تان را با آن مرطوب کنید. بسیاری از این محصولات در حفظ طراوت پوست و نرمی آن تاثیر بسزایی دارند.

۶. بهترین کار برای آسیب ندیدن پوستتان این است که در هنگام خواب به آرامی مو‌های تان را با کش مو ببندید، زیرا باز بودن مو‌ها مخصوصا اگر نشسته باشند باعث انتقال روغن به روبالشی و از آنجا به پوست تان می‌شود.

۷. قبل از خوابیدن آب ننوشید، چراکه باعث می‌شود صبح‌ها با صورتی پف کرده بیدار شوید.

۸. قبل از خواب تمرینات تنفسی انجام دهید، زیرا تنفس عمیق پیش از خواب باعث تقویت میزان اکسیژن ارسالی به مغز، ریه‌ها و سلول‌های بدن شده و به جوانسازی پوست حین خواب کمک می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین