کد خبر: ۸۵۷۵۲۳
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۸
اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

قرار نیست همه نمایندگان مجلس سلمان فارسی باشند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اصرار نمایندگان مجلس برای برکناری معاون سیاسی وزیر کشور گفت: دامن زدن به رقابت‌های سیاسی به ضرر نظام است.
قرار نیست همه نمایندگان مجلس سلمان فارسی باشند
آفتاب‌‌نیوز :

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: از این‌رو مباحث مطرح شده میان وزارت کشور و مجلس را در مباحث خاص سیاسی نبریم و اگر هم رقابت خاص سیاسی است، به آن دامن نزنیم چراکه دامن زدن به آن به ضرر نظام و کشور است.

به گزارش منبیان، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی را می‌خوانید:

مجلس انقلابی است و اتفاقاً این مجلس در حد خودش کار کرده است. اما این پرسش مطرح می‌شود که مجلس فعلی طبق قانون اساسی و آنچه در ذهن امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب است‌ عمل می‌کند؟ که پاسخ به این پرسش منفی است و هنوز خیلی راه مانده که مجلس به آنچه مدنظر امام خمینی (ره) بود برسد.

نمایندگان مجلس یازدهم طبق آنچه از دستشان برآمده انجام دادند البته اشتباهاتی هم داشتند برخی از آنها تازه وارد مجلس شدند، سابقه نمایندگی ندارند کما اینکه برخی از آنها به دلیل اینکه حوزه انتخابیه آنها کوهستانی است باید ماشین شاسی بلند بگیرند.

البته امکان دارد خوشش بیاید که سوار چنین ماشینی هم شوند لذا چنین نماینده‌ای نمی‌داند گرفتن خودروی شاسی بلند چه بازتابی دارد.
حزب موتلفه اسلامی مانند سایر احزاب و گروه‌ها مستقل عمل می‌کند و جلو می‌رود.

به نظر بنده تا دی ماه همه گروه‌ها و احزاب فعال می‌شوند، رقابت و بحث می‌کنند و حق هم همین است در آن زمان به این نتیجه می‌رسیم که فهرست واحد داشته باشیم و یا تکثر داشته باشیم.

اظهارات ترقی پیرامون دخالت نمایندگان در تغییر معاون سیاسی وزیر کشور برگرفته از نظرات شخصی او است. در حزب موتلفه اسلامی اگر به این نتیجه برسیم که نمایندگان به وظیفه خود عمل نمی‌کنند، از طریق رییس مجلس و اعضای خود در داخل مجلس تذکر می‌دهیم.

البته در مورد اینکه باهنر می‌گوید برخی نمایندگان تصور می‌کنند چهار وجب با خدا فاصله دارند باید گفت که اصلاً چرا این حرف‌ها را بزنیم، همانطور که در جامعه افراد مختلف حضور دارند در مجلس هم به همین ترتیب است.

بنابراین بنده احترام به مجلس را لازم می‌دانم از طرفی بنده غلامرضا را فرد خوبی می‌دانم و موردی که در مقام معاونت وزیر کشور اعلام کرد از روی خیرخواهی بود. بهتر بود نمایندگان از وزیر کشور بخواهند که غلامرضا در سمت معاونت وزیر نباشد.

از این‌رو مباحث مطرح شده میان وزارت کشور و مجلس را در مباحث خاص سیاسی نبریم و اگر هم رقابت خاص سیاسی است، به آن دامن نزنیم چراکه دامن زدن به آن به ضرر نظام و کشور است و اختلاف میان وزارت کشور و مجلس خوب نیست.

وقتی حزبی عده‌ای را معرفی می‌کند تا انتها پاسخگو است اما اینکه اگر این نماینده را معرفی کرد حتما این نماینده معصوم پانزدهم می‌شود؟ خیر، ما معتقد هستیم که غیر از چهارده معصوم همه نقاط ضعف و قوت دارند.

مسئولیت اقدامات هرکس از جمله افراد معرفی شده برعهده خودشان است.

لاریجانی شخصیتی محترم در کشور است، چند سالی رییس مجلس بوده و متین است. او هم مانند بقیه شخصیت‌ها عده‌ای علاقمند دارد. ما با همه جلسه داشتیم و با لاریجانی ارتباط و صحبت داریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین