کد خبر: ۸۵۷۵۶۸
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵

معاون رئیسی: مسئله آب هیرمند حل و پرونده بسته شد!

در حالی که طالبان هنوز حقابه هیرمند را نداده است و مردم سیستان از مشکل بی آبی رنج می برند، منصوری مدعی حل مسئله آب هیرمند شده است.
معاون رئیسی: مسئله آب هیرمند حل و پرونده بسته شد!
آفتاب‌‌نیوز :

منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور مدعی حل و فصل مسئله آب هیرمند با طالبان شد.

طالبان نیز اخیرا ادعا کرده بود که این اختلاف حل شده است.

حبرگزاری دولت، ایرنا نوشت: منصوری با اشاره به سیاست خارجی و دیپلماسی افتخار آمیز در دولت سیزدهم بیان کرد: در دولت قبل با ادعا‌هایی مواجه بودیم از جمله اینکه می‌گفتند ما زبان دنیا را بلد هستیم، امروز با افتخار یکی از برگ‌های زرین کارنامه اجرایی و عملیاتی دولت دیپلماسی و سیاست خارجی دولت است که باعث شده بسیاری از پرونده‌های باز در سیاست خارجی بسته شود. در مساله همسایگی دچار مشکلاتی بودیم، ولی بسیاری از مسائل در این دولت حل و فصل شد که از جمله آن‌ها تبادل برق با پاکستان، آب هیرمند و روابط با عربستان بود. مراودات با امارت و قطر در این دولت به نقطه خوبی رسید و منجر به سرمایه گذاری شد و از این قبیل موارد زیاد است.

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه دولت با رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت پرونده سیاست خارجی را دنبال می‌کند، یادآور شد: عضویت ایران در شانگ‌های بسیار مهم بود، این هفته رئیس جمهور به آفریقا سفر خواهد کرد و مقدمات سفر ایران به بریکس فراهم شده است، آزاد سازی منابع بلوکه شده یکی از این‌گشایش‌هاست. متاسفانه در آزادسازی منابع بلوکه شده کشور در کره جنوبی بابت تاخیری که در دولت قبل صورت گرفته بود، یک میلیارد دلار ارزش این پول کم شد، زیرا با مساله افت ارزش پول ملی کره مواجه شدیم و ۶ میلیارد دیگر در حال جابه جایی است، همچنین در برخی کشور‌های دیگر منابع بلوکه شده در حال آزاد سازی است.

ادعای منصوری در حالی است که دولت رئیسی بیش از دو سال زمان داشت تا این پول ها را آزاد کند. همچنین کاهش ارزش پول ملی در دولت وی رکورد تاریخی ثبت کرده است نه دولت قبل!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین