کد خبر: ۸۵۷۶۸۹
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷

حمید نوری: تماس‌‎هایم کنترل و به طور هفتگی بازرسی بدنی می‌شوم

حمید نوری، شهروند ایرانی بازداشت شده در سوئد از محدودیت‌هایی که سوئدی‌ها بر او اعمال کرده‌اند، سخن می‌گوید.
حمید نوری: تماس‌‎هایم کنترل و به طور هفتگی بازرسی بدنی می‌شوم
آفتاب‌‌نیوز :

مجید نوری، فرزند حمید نوری، شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد، با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی از تماس تلفنی با پدرش خبر داد.

نوری می‌گوید که سوئدی‌ها این تماس تلفنی را پس از دقایقی قطع کرده‌اند.

هر بار من را تهدید می‌کنند که به خانواده چیزی نگویم
حمید نوری در این تماس تلفنی، می‌گوید: بگذارید من در سلول انفرادی باشم و بگذارید این‌ها خوشحال باشند که من امکانات در اختیار دارم؛ هر چند وقت یکبار با مشقت فراوان اجازه تماس به من می‌دهند و هر بار نیز من را تهدید می‌کنند که به خانواده چیزی نگویم.

این شهروند بازداشتی ایرانی در سوئد، می‌گوید: به من می‌گویند که «فقط باید با پسرت صحبت کنی»، تاکنون ۲ بار به من اخطار داده‌اند.

به گفته این شهروند ایرانی، سوئدی‌ها اجازه صحبت وی را با دیگر اعضای خانواده از جمله مادر و خواهرانش را نمی‌دهند و می‌گویند که تماس‌ها کنترل می‌شود.

وی افزود: به من می‌گویند تو حق نداری با کسی صحبت کنی و آن وقت می‌گویند که حمید نوری جایش خوب است؟

حمید نوری با اشاره به طرح ادعا‌هایی درباره وضعیت وی، این سوال را مطرح می‌کند که چرا نهاد‌های حقوقی نمی‌آیند وضعیت من را ببینند؟ من می‌گویم این‌ها دروغگو هستند؛ «جاوید رحمان» که می‌خواهد به ایران برود بیاید و وضعیت من را ببیند، من هم یک ایرانی هستم.

انتقاد از مدت زمان طولانی حبس انفرادی
این شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد با انتقاد از مدت طولانی حبس خود در سلول انفرادی، گفت: اکنون ۳ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز است که من در سلول انفرادی به سر می‌برم. من دروغ می‌گویم؟ حمید نوری امکانات دارد؟ همه مدارک من را از روی لپ‌تاپ پاک کردند.

وی با اشاره به ادعا‌های سوئدی‌ها در خصوص امکانات در اختیار خود، بیان کرد: ادعا می‌کنند که تلویزیون در اختیار من گذاشته‌اند؛ تلویزیونی که به زبان سوئدی است و من هیچ چیزی از آن متوجه نمی‌شوم به چه درد من می‌خورد؟

برهنه کردن حمید نوری و بازرسی بدنی به طور هفتگی
حمید نوری در بخشی دیگر عنوان کرد: این‌ها هر هفته من را در زندان لخت و بازرسی بدنی می‌کنند؛ هر بار من با خانواده یا هر فردی ملاقات می‌کنم، این‌ها من را لخت می‌کنند و دو سه نگهبان من را بازرسی بدنی می‌کنند.

این شهروند ایرانی همچنین ضمن رد ادعا‌ها درباره اینکه در وضعیتی خوبی در زندان به سر می‌برد، گفت:، اما توکل من به خداست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین