کد خبر: ۸۵۷۷۳۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴
تداوم تکرار ادعاهای نادرست دولت انقلابی علیه دولت قبل بجای حل مشکلات مردم

فرافکنی دولت انقلابی با چاشنی گاف و عددسازی!

ابراهیم رئیسی و اعضای کابینه‌اش از زمان روی کارآمدن تاکنون مدام در حال تکرار برخی ادعاهای نادرست علیه دولت روحانی هستند. حامیان این دولت حالا ناشیانه به جعل آمار و دستاوردسازی برای دولت انقلابی روی آورده اند.
فرافکنی دولت انقلابی با چاشنی گاف و عددسازی!
آفتاب‌‌نیوز :

مقامات دولت انقلابی بعد از دو سال به جای حل مشکلات و فشار‌های اقتصادی روزافزون که معیشت و زندگی مردم را سخت کرده است، هر جا که تریبونی داشته باشند، همچنان دولت قبل را عامل وضعیت فعلی کشور می‌دانند!

یکی از ادعا‌های نادرست رئیسی و یارانش علیه دولت قبل، موضوع رشد اقتصادی است. دولت فعلی مدعی است که رشد اقتصادی در دوران روحانی نزدیک به صفر بوده است. ابراهیم رئیسی نیز ادعا کرده بود که "رشد اقتصادی کشور از ۴ دهم درصد به بیش از ۴ درصد رسیده است. " و این ادعا‌ها همچنان تکرار می‌شود.

اما گزارش‌های رسمی در این خصوص چه می‌گویند؟

بانک مرکزی در گزارش ۱۱۰ خود در خصوص شاخص‌های اقتصادی کشور، نوشته است: تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه و (به قیمت ثابت سال ۱۳۹۵) از ۱۳۹۶۱/۲ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ به ۱۴۵۷۱/۴ هزار میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است...

بر این اساس، نرخ رشد اقتصادی در آخرین سال دولت روحانی، ۴.۱ درصد بوده است. البته در بهار سال ۱۴۰۰ که آخرین فصل کاری دولت روحانی بوده است، رشد اقتصادی بالای ۶ درصد بوده است. حالا رئیسی افتخار می‌کند که رشد اقتصادی کشور را به ۴ درصد رسانده است که همچنان از میزان رشد اقتصادی در آخرین فصل کاری دولت روحانی کمتر است!

بررسی ادعاهای رئیس/ رشد اقتصادی در آخرین سال دولت روحانی چقدر بود؟

محمدباقر نوبخت نیز اخیرا در واکنش به ادعاهای نادرست دولت، خطاب به رئیس‌جمهور نوشته بود: آیا التفات دارید که طبق گزارش شماره ۱۱۰ بانک مرکزی، رشد اقتصادی سال ۱۳۹۹ معادل ۴.۱ درصد و در بهار سال ۱۴۰۰ برابر ۶.۷ درصد و مستند به گزارش رسمی مرکز آمار، رشد اقتصادی ۱۳۹۶-۱۳۹۲ بیش از ۴.۷ درصد و در سال ۹۵ برابر ۱۴.۲ درصد بود؟

بررسی ادعاهای رئیس/ رشد اقتصادی در آخرین سال دولت روحانی چقدر بود؟

یکی از انتقادها به دولت رئیسی، سانسور آمارهای اقتصادی است. برخی معتقد هستند که دولت رئیسی با دستکاری آمار و ارقام، سعی می‌کند وضعیت کشور را مطلوب نشان دهد. رسانه‌های دولت و جریان همسو نیز با تمام توان در حال توجیه مشکلات فعلی هستند. آنها با آمار و نمودارهای جعلی سعی می‌کنند برای دولت انقلابی دستاورد و موفقیت بسازند.

برای نمونه خبرگزاری دولت به مقایسه قیمت کالاها و میزان گرانی در سال آخر دولت روحانی و دولت رئیسی پرداخته است. اعداد و ارقامی که خبرگزاری دولت منتشر کرده بود، آنچنان ناشیانه دستکاری شده بود که موجب طنز کاربران در فصای مجازی شده است. گویا دولت انقلابی به جای حل مشکلات مردم، بهترین راه را در جعل آمار و فرافکنی دانسته است!

بررسی ادعا‌های رئیسی/ رشد اقتصادی در آخرین سال دولت روحانی چقدر بود؟

جعل آمار خبرگزاری دولت در واکنش به این اینفوگرافیک بوده که اخیرا در رسانه ها منتشر شده بود

فرافکنی دولت انقلابی با چاشنی گاف و عددسازی!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
1
29
جالبه به آلبومهای آماری معروف محمود دست یافته اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
1
20
ابراهیم و دروغ!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
2
23
نفهمیدن عیب نیست ولی خود را به نفهمی زدن چالش بزرگی هست!!!!
ليلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
2
29
به قول صمد آقا، دروغگو ...، واقعاً خجالت نميكشيد! بعد از چهار سال چه جوابي داريد كه به مردم بدهيد؟! وضعيت كشور و مردم هميشه در دوره ى اصلاحات بهتر بوده،چون لا اقل افرادي در رأس امور بودند كه متخصص بودند، استعفا بدين تا اين مملكت در فقر و گرسنگى غرق نشده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۱
3
13
می دانم که درج نمی کنید ول
افتابی جون وجدانا فکر کن.
جالب است وقتی بعد از سی و چهل سال هنوز دولت ستم شاهی مقصر دانسته می شود. بلکه رضا خان! دروغ نیست اما گفتن اینکه مقصر دولت قبلی است اشتباه!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین