کد خبر: ۸۵۸۱۵۰
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۸

جواد نکونام راه استراماچونی را می‌رود

استقلال در حالی در مصاف با سپاهان به دلیل اشتباه ایمان سلیمی بازی را واگذار کرد که با شیوه ۲-۵-۳ وارد میدان شد و سه دفاعه بازی می‌کرد.
جواد نکونام راه استراماچونی را می‌رود
آفتاب‌‌نیوز :

در شیوه‌ای که جواد نکونام برای بازی با سپاهان برگزیده بود روزبه چشمی‌در کنار محمد حسین مرادمند و ایمان سلیمی سه دفاع مرکزی استقلال بودند که به هنگام دفاع صالح حردانی و ابوالفضل جلالی در کناره‌ها به سه مدافع میانی اضافه می‌شدند و شیوه بازی استقلال به ۲-۳-۵ تغییر می‌کرد. استقلال این شیوه را در اصفهان خیلی خوب بازی کرد. به طوریکه صاحب موقعیت‌های خوبی برای گلزنی شد و از سویی به تیم سپاهان خیلی کم موقعیت داد. در آن ضربه ایستگاهی هم اگر ایمان سلیمی مرتکب خطای هند نمی‌شد، سپاهان به گل نمی‌رسید. هر چند استقلالی‌ها معتقدند پیش از خطای هند میلاد زکی پور به روی امیر ارسلان مطهری مرتکب خطا شد.

استقلال با فرهاد مجیدی با شیوه ۳ دفاعه در یک فصل بدون شکست قهرمان لیگ برتر شد و حالا استقلال با جواد نکونام با فوتبال سه دفاعه نمایش خوبی دربرابر سپاهان مدعی قهرمانی داشت. باید منتظر ماند و دید که آیا این شیوه در بازی با استقلال خوزستان تکرار خواهد شد یا آبی‌ها برای بازی با استقلال خوزستان به شیوه بازی قبل بر می‌گردند. یعنی سیستم ۱-۳-۲-۴.

در سال‌های اخیر آندره استراماچونی تلاش کرد فوتبال سه دفاعه را در استقلال جا بیاندازد و شاید اگر در میانه‌های راه اردوی تیم آبی را ترک نمی‌کرد با این شیوه به موفقیت‌های خوبی می‌رسید. او درست زمانی اردوی استقلال را ترک کرد که استقلال فوتبال سه دفاعه را یاد گرفته بود و می‌رفت که حریفان را یکی پس از دیگری شکست دهد و قهرمان شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین