کد خبر: ۸۵۸۷۹۷
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶

افزایش ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه امروز هم روند رو به رشدی را تجربه کرد و شاخص بورس با افزایش ۱۰ هزار واحدی به دو میلیون و ۹۵ هزار واحد رسید.
افزایش ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس
آفتاب‌‌نیوز :

 شاخص کل بورس امروز (هفتم شهریور) با رشد ۱۰ هزار و ۹۰۴ واحدی نسبت به دیروز روی دو میلیون و ۹۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۸۷۳ واحدی را داشت و عدد ۷۰۷ هزار و ۱۰ واحد را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۴۴۵ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۶۲ هزار و ۶۹ میلیارد ریال انجام شد.

ملی صنایع مس ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری‌غدیر جزو نماد‌های بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها به غیر از صنایع پتروشیمی خلیج فارس روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس، اما روند نزولی و البته ناچیزی وجود داشت. شاخص کل در این بازار با پنج واحدی نسبت به دیروز مواجه شد و روی ۲۶ هزار و ۲۷۲ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۳۱۰ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۷۱ هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال داشت.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پالایش نفت لاوان، ایران خودرو دیزل، مجتمع جهان فولاد سیرجان، سرمایه گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان به غیر از ایران خودرو دیزل، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب دیگر نماد‌ها روند صعودی داشتند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین