کد خبر: ۸۵۸۸۹۱
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶

حمله پهپادی به فرودگاه پسکوف روسیه/ ۴ هواپیمای ترابری نظامی آتش گرفت

امروز چهارشنبه، وزارت امور فوق‌العاده و اورژانس روسیه اعلام کرد که چهار هواپیمای ترابری نظامی ایلیوشین-۷۶ در جریان حمله هواپیما‌های بدون سرنشین به فرودگاه پسکوف واقع در شمال غرب روسیه آتش گرفت.
حمله پهپادی به فرودگاه پسکوف روسیه/ ۴ هواپیمای ترابری نظامی آتش گرفت
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت اورژانس روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیست و نهم اوت در ساعت ۲۳:۲۸ گزارشی مبنی بر آتش گرفتن هواپیمای ترابری نظامی ایلیوشین-۷۶ در پسکوف دریافت کردیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارتخانه افزود که ۲۱ دستگاه و ۶۵ نفر برای مهار آتش سوزی در هواپیما اعزام شدند.

همچنین خبرگزاری رسمی تاس به نقل از اورژانس اعلام کرد که چهار فروند هواپیمای ترابری سنگین ایلوشین آسیب دیده‌اند.

در ساعات اولیه امروز میخائیل ودرنیکوف، استاندار پسکوف از لغو تمامی پرواز‌های فرودگاه پسکوف تا بررسی ماهیت آسیب احتمالی به باند در نتیجه حملات پهپادی به فرودگاه خبر داد.

ودرنیکوف در حساب کاربری خود در تلگرام گفت: تصمیم گرفته شد ۳۰ اوت (امروز) تمامی پرواز‌ها لغو شود تا ماهیت آسیب احتمالی به باند فرودگاه بررسی شود.

وی افزود: بر اساس اطلاعات اولیه، فرودگاه خسارت قابل توجهی ندیده است و اگر همه چیز درست باشد، پرواز‌ها از روز پنج‌شنبه از سر گرفته می‌شود.

پیشتر ودرنیکوف اعلام کرده بود که ارتش روسیه حمله پهپادی به فرودگاه این استان را رهگیری کرده است.

ودرنیکوف از طریق حساب کاربری خود در اپلیکیشن تلگرام گفت: من از ابتدای حادثه در فرودگاه پسکوف بودم و بر اساس اطلاعات اولیه، این حمله آسیبی به همراه نداشت.

ودرنیکوف افزود که کار برای تعیین میزان خسارات ناشی از حمله به فرودگاه در حال انجام است و بعدا اطلاعات دقیق‌تری در مورد این حمله ارائه خواهد کرد.

پسکوف در حدود ۸۰۰ کیلومتری مرز اوکراین قرار دارد و منطقه اطراف آن با دو کشور عضو اتحادیه اروپا لتونی و استونی هم مرز است.

وزارت دفاع روسیه: پنج پهپاد اوکراینی در سه استان کشور سرنگون شدند

همچنین امروز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی سه پهپاد اوکراینی را بر فراز استان بریانسک، یک فروند پهپاد بر فراز استان اوریول و یک فروند پهپهاد اوکراینی را بر فراز استان کالوگا سرنگون کردند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در شب ۳۰ اوت، تلاش کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با هواپیما‌های بدون سرنشین به تأسیساتی در خاک فدراسیون روسیه خنثی شد.»

الکساندر بوگوماز، فرماندار منطقه بریانسک در این باره افزود، حمله به این منطقه تلفات جانی نداشته است و خاطرنشان کرد که نیرو‌های اورژانس در محل مشغول فعالیت هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین