کد خبر: ۸۵۹۰۳۰
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱

هواشناسی ۹ شهریور ۱۴۰۲/ رگبار و رعد و برق در جنوب و شمال / از دره‌نوردی بپرهیزید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب کشور خبر داد و پرهیز از دره‌نوردی را توصیه کرد.
هواشناسی ۹ شهریور ۱۴۰۲/ رگبار و رعد و برق در جنوب و شمال / از دره‌نوردی بپرهیزید
آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت ارتفاعات و کوهستان‌های کشور طی روز‌های پایانی هفته اظهارکرد: طی روز‌های پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ شهریور) درساعات بعدازظهر و غروب بارش‌های پراکنده و همرفتی و رعد و برق همچنین احتمال تگرگ در ارتفاعات البرز و شمال غرب، در سایر مناطق کشور استقرار هوای پایدار همراه با وزش باد به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق موقتی برای ساعات بعدازظهر جمعه در ارتفاعات جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره وضعیت جوی ارتفاعات تهران گفت: تهران نیز طی ساعات اولیه روز آفتابی، از ظهر به بعد افزایش ابر و افزایش سرعت باد در ارتفاع بیش از ٣٠٠٠ متر، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ مورد انتظار است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: در شرایط جوی حاکم در مناطقی که بارش‌های رگباری دارند به‌ویژه طی ساعات بعدازظهر، رعایت زمان بندی صعود برای اجتناب از مواجه شدن با ناپایداری‌های ساعات بعدازظهر لحاظ شود.

وی افزود: برای نیمه‌جنوبی کشور و ارتفاعات زاگرس و شرق با توجه به پایداری جو، تمهیدات لازم برای کاهش آسیب ناشی از افزایش اشعه فرابنفش در ساعات میانی روز اتخاذ شود همچنین به همراه داشتن مایعات کافی جهت اجتناب از گرمازدگی روز توصیه می‌شود.

ضیاییان درپایان تصریح کرد: با توجه به وقوع پدیده رگبار و رعدوبرق به‌ویژه در ارتفاعات البرز، دره نوردی در ساعات بعدازظهر مخاطره آمیز است.

پیش بینی رگبار پراکنده در شمال کشور/ تهران ابری می‌شود

سازمان هواشناسی کشور نیز اعلام کرد: در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، برای روز جاری در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

در نوار شرقی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

هوای تهران امروز قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین