کد خبر: ۸۵۹۱۱۷
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶

وزارت علوم: شکایتی بابت اخراج یا تعلیق استاد دریافت نکردیم

مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها که برای آن‌ها مشکلاتی به‌وجود آمده می‌توانند شکایات خود را به این دفتر ارسال کنند، گفت: تاکنون شکایتی بابت اخراج یا تعلیق استادی به دفتر بازرسی وزارت علوم ارسال نشده است.
وزارت علوم: شکایتی بابت اخراج یا تعلیق استاد دریافت نکردیم
آفتاب‌‌نیوز :

حامد کرمی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه اساتیدی که اخراج شده یا از کار تعلیق شده‌اند می‌توانند شکایات خود را با دفتر بازرسی وزارت علوم ارسال کنند، گفت: هیات اجرایی جذب دانشگاه‌ها سیستم رسیدگی به شکایات اعضای هیات علمی دارند و لذا وقتی هیات اجرایی جذب دانشگاهی حکمی را صادر می‌کند اساتید می‌توانند شکایات خود را به این هیات ارائه دهند تا درخواست آن‌ها مورد رسیدگی قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورتی که استادی در هیان جذب دانشگاهی شکایت و اعتراض کرد و به نتیجه نرسید می‌تواند این شکایت را به هیات عالی یا مرکزی جذب در وزارت علوم ارسال کند تا پرونده وی مجدد مورد رسیدگی قرار بگیرد و نظر نهایی صادر شود.

مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم خاطر نشان کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در صورتی که اعتراضشان در هر یک از مراحل فوق به نتیجه نرسید در نهایت می‌توانند درخواست خود را به دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم ارائه دهند ما در این دفتر شکایات را بررسی می‌کنیم.

کرمی با بیان اینکه تاکنون شکایتی بابت اخراج یا تعلیق استادی به دفتر بازرسی وزارت علوم ارسال نشده است، تاکید کرد: دانشگاهیان و دانشجویان می‌توانند شکایات خود را در سامانه رسیدگی به گزارشات این وزارت خانه ارسال کنند، در این سامانه نوع و تعداد شکایات به طور دقیق مشخص است و رسیدگی به شکایات ارسالی نیز با سرعت بالا انجام می‌گیرد. سیاست ما رسیدگی به شکایات ارسالی با حفظ کرامت شاکیان است.

مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در دفتر بازرسی اقداماتی را به‌کار بگیریم که بر اثر آن از بروز هر نوع برخورد، تخلف و کوتاهی در دانشگاه‌ها جلوگیری شود، به این ترتیب با پیشگیری‌هایی که صورت می‌گیرد میزان شکایات نیز به حداقل می‌رسد.

کرمی تاکید کرد: باید همه اقدامات در دفتر بازرسی و شکایات وزارت علوم شفاف و مطابق قانون باشد که تا تخلفات و کوتاهی‌هایی که در حال حاضر در دانشگاه‌ها و مراکز وابسته روی می‌دهد، اتفاق نیفتد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین