کد خبر: ۸۵۹۴۱۹
تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
تبلیغات

اتصالات استیل جوشی در چه صنایعی استفاده می‌شود

در این مطلب، قصد داریم تا صنعت‌هایی را معرفی کنیم که بیشتر از بقیه صنایع از اتصالات جوشی برای متصل کردن لوله‌ها و تجهیزات استفاده می‌کنند.
اتصالات استیل جوشی در چه صنایعی استفاده می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

اتصالات جوشی از انواع اتصالات پرکاربردی است که برای متصل کردن انواع لوله و تجهیزات در صنایع مختلف استفاده می‌شود. در بعضی صنایع، ممکن است که میزان استفاده از این نوع اتصالات استیل کم باشد؛ اما در صنایع دیگر بیشترین میزان کاربرد را دارند. پرسش بیشتر خریداران این است که آیا اتصالات جوشی هم در صنایع آن‌ها کاربرد دارد یا خیر؟ در این مطلب، قصد داریم تا صنعت‌هایی را معرفی کنیم که بیشتر از بقیه صنایع از اتصالات جوشی برای متصل کردن لوله‌ها و تجهیزات استفاده می‌کنند.

اتصالات جوشی چیست و چه انواعی دارد؟

اتصالات جوشی در واقع محصولاتی هستند که در صنعت‌ها برای متصل کردن لوله‌ها و تجهیزات مختلف استفاده می‌شوند. از آنجا که هم نوع اتصال آن‌ها به صورت جوش است، به آن اتصالات جوشی می‌گویند.

انواع اتصالات جوشی شامل زانویی، خم، سه راهی و چهارراهی، کپ و تبدیل استیل است. نحوه اتصال تمامی این نوع اتصالات از طریق جوش بیرونی، در محل اتصال است. اتصالات جوشی به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر نشت، استحکام بالا، مقرون به صرفه بودن و میزان خرابی کم بیشترین میزان استفاده را دارند.

صنایع کاربردی اتصالات جوشی

اتصالات جوشی در صنایع زیر بیشترین کاربرد را دارند:

نفت، گاز و پتروشیمی

مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد اتصالات جوشی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است. از این نوع اتصالات برای متصل کردن خطوط لوله حامل نفت خام، گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی تصفیه شده و مواد پتروشیمی در فواصل طولانی حمل استفاده می‌شوند.

شیر و لبنی

اتصالات جوشی یکی از پرکاربردترین اتصالاتی هستند که در صنایع شیر و لبنی برای اتصال لوله‌ها استفاده می‌شوند. برای مثال، زانویی‌ها از اتصالات جوشی هستند که برای اتصال لوله‌ها در کنج به کار می‌روند.

دارویی و غذایی

در صنایع دارویی و غذایی نیاز است تا از بعضی اتصالات جوشی به منظور متصل کردن لوله‌ها استفاده می‌شود. در بعضی بخش‌ها با دسترسی سخت، اتصالات جوشی به کار می‌روند.

تصفیه آب و فاضلاب

تصفیه خانه‌های آب شهری، تاسیسات تصفیه فاضلاب و کارخانه‌های نمک زدایی از اتصالات جوشی در شبکه‌های لوله کشی خود استفاده می‌کنند. این نوع اتصالات برای انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، لجن و پساب‌های صنعتی به کار می‌روند. البته دقت داشته باشید که در انتقال آب آشامیدنی، باید از اتصالات با آلیاژ‌های خاص مانند ۳۰۴L استفاده کرد.

ساخت و ساز

از اتصالات جوشی در صنعت ساختمانی برای سیستم‌های لوله کشی آب، گاز و سایر سیالات استفاده می‌شود. همچنین برای متصل کردن لوله‌های کانال و تهویه، این نوع اتصالات را به کار می‌برند.

خرید بهترین اتصالات جوشی

در تمامی صنایع، از آنجا که مواد با فشار و دمای بسیار بالا منتقل می‌شوند، استفاده از اتصالات جوشی با بهترین کیفیت و استحکام بسیار بالا اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید برای خرید بهترین اتصالات جوشی به وبسایت استیل پاسارگاد مراجعه کنید. استیل پاساگارد با بیش از ۳۰ سال تجربه و با بهره گیری از دانش بروز دنیا و متخصصان باتجربه و حرفه‌ای ایرانی، انواع اتصالات جوشی را با کیفیتی فراتر از استاندارد جهانی تولید و عرضه می‌کند. شما برای خرید می‌توانید تماس بگیرید تا کارشناسان به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین