کد خبر: ۸۵۹۴۳۳
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶

تاثیر آب پیاز در رشد مجدد مو‌ها

آب پیاز و مو؛ در ظاهر میان این دو ارتباطی نیست و حتی به نظر می‌رسد کمتر کسی حاضر باشد آب پیاز بر مو‌های خود امتحان کند. با این حال تحقیقات پرده از یک راز عجیب بر داشته اند.
تاثیر آب پیاز در رشد مجدد مو‌ها
آفتاب‌‌نیوز :

کاهش رشد مو‌ها و کچلی به یکی از پدیده‌های رایج روزگار ما بدل شده است. اتفاقی که به دلایل مختلفی از جمله استرس و آلودگی‌های محیطی رخ می‌دهد. حال به نظر می‌رسد برای حل این مشکل یک راه حل عجیب پیدا شده است؛ آب پیاز.  

بله درست است، گیاهی که بسیاری از افراد به دلیل بوی نامطبوع حتی با اکراه به آن دست می‌زنند و مهم‌ترین کاربرد آن طعم دهی به غذا است منبعی است شگفت انگیز برای رشد دوباره موها.

برای سنجش نقش پیاز در رشد مو، دانشمندان زندگی گروهی از مردان و زنانی که دچار کچلی بودند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در این پژوهش به مدت ۶ هفته و هر روز ۲ بار ریشه موی خود را با آب پیاز شست و شو می‌دادند.  

نتایج به دست آمده شگفت آور بود، تنها پس از ۲ هفته نشانه‌های از رشد مجدد مو مشاهده شد. تقریباً ۷۴ درصد شرکت کنندگان پس از چهار هفته رشد واقعی مو را تجربه کردند؛ عددی که در انتهای ۶ هفته به ۸۷ درصد رسید. نکته جالب توجه، تأثیر بیشتر آب پیاز بر رشد موی زنان نسبت به مردان بوده است.

به باور کارشناسان، مواد مغذی موجود در پیاز نه تنها موجب درخشندگی بیشتر مو‌ها می‌شود؛ بلکه حجم، درخشندگی و استحکام مو‌ها را نیز افزایش می‌دهد. وجود ترکیب‌های گوگردی، ضد میکروب و آنتی اکسیدان چنین قدرتی را به پیاز می‌دهد.  

به منظور بهره بردن از این مزیت پیاز کافی است پس از کندن پوست گیاه آن را رنده یا له کنید و سطح سر و ریشه موی خود را آغشته به این مایع جادویی کنید.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین