کد خبر: ۸۵۹۵۲۳
تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲

دیدار وزیر خارجه ترکیه با رئیسی

سید ابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه (۱۲ شهریور) در دیدار «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه، با اشاره به اشتراکات تمدنی و تاریخی دو کشور، ابراز امیدواری کرد، سطح همکاری‌های فی‌مابین در دوره جدید ریاست‌جمهوری رجب طیب اردوغان بیش‌از پیش ارتقاء یافته و به تقویت تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی دو طرف بیانجامد.
دیدار وزیر خارجه ترکیه با رئیسی
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به نگرانی‌های امنیتی ترکیه در منطقه، موثرترین راهکار برای مقابله با تروریسم را، احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه دانست و تصریح کرد: اعمال موثر حاکمیت ملی هر دولتی بر تمام اراضی سرزمینی آن، بهترین راه جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی و ضد امنیتی است.

رئیسی با ضروری دانستن مقابله با حضور کشورهای بیگانه در مناطق مختلف از جمله قفقاز، بر حل‌وفصل مسائل از طریق گفت‌وگو و همکاری میان کشورهای هر منطقه تاکید کرد.
رئیس جمهور در ادامه، فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی را در هموار کردن مسیر تعاملات تجاری دو کشور و تبادل ظرفیت‌های متقابل، موثر دانست. 

«هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار با بیان این‌که ایران و ترکیه ظرفیت‌های زیادی برای گسترش و تقویت همکاری‌ها و تعاملات خود با یکدیگر دارند، تحقق هدف ارتقای سطح مبادلات تجاری فی‌مابین به ۳۰ میلیارد دلار را، ممکن دانست و بر اراده‌ی ترکیه برای تحقق آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان این‌که گسترش سطح تعاملات دو کشور نیازمند توجه و حمایت خاص سران ایران و ترکیه است، حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت این کشور در گروه بریکس و نیز گفت‌وگو و همکاری دو کشور در زمینه حل‌وفصل مسائل منطقه‌ای را خوستار شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین