کد خبر: ۸۵۹۶۳۹
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷
محمود سالاری، معاون هنری وزارت ارشاد:

مهدی یراحی خودش به سمتی رفت که نخواست تعامل کند؛ وگرنه دنبال انتقام گرفتن نیستیم

معاون هنری وزیر ارشاد گفت: اگر دنبال انتقام‌گیری بودیم که این همه آدم اجرا نداشتند. نمونه آن همین آقای سجاد افشاریان است که گفتم در تئاتر شهر اجرا دارد. فقط ایشان هم نیست... یراحی خودش به‌سمتی رفت که از یک جایی به بعد نخواست تعامل کند.
مهدی یراحی خودش به سمتی رفت که نخواست تعامل کند؛ وگرنه دنبال انتقام گرفتن نیستیم
آفتاب‌‌نیوز :

محمود سالاری، معاون هنری وزارت ارشاد درباره موضوعاتی چون کنسرت، حراج تهران، تئاترهای لاکچری و... گفت‌وگوی مفصلی با فرهیختگان داشته که بخشی از آن درباره موضوع اخیر پیش‌آمده برای مهدی یراحی است.

این بخش از گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

در همین ساختمان ما جلسه‌ای با تمام تهیه‌کنندگان موسیقی گذاشتیم و به آنها توضیح دادیم که از خوانده‌هایتان مراقبت کنید تا جوگیر نشوند و اتفاقی برایشان نیفتد. در آن جریان تعدادی هم گرفتار شدند. برای خیلی از آنها خود ما پادرمیانی کرده و خواهش کردیم. همین الان سجاد افشاریان در تئاتر شهر اجرا دارد. خیلی از خواننده‌هایی که می‌گفتند ما دیگر روی صحنه نمی‌آییم، بعد از عید دیدیم که آمدند و اجرا کردند.
این تصمیم [برای فردی مثل مهدی یراحی] را نهاد قضایی گرفته است. ما می‌توانیم برویم گفت‌وگو کنیم اما وقتی کسی نمی‌خواهد حرفی را بپذیرد، من کاری برایش نمی‌توانم بکنم. اولین گام این است که طرف خودش بخواهد که اتفاقی برایش بیفتد. وقتی تصور هنرمند ما این است که این کار او نوعی مبارزه و حق‌طلبی است، من کاری نمی‌توانم برای او انجام دهم.

خیلی از دوستانی که الان روی صحنه هستند، در آن جریان حضور داشتند و پادرمیانی و گفت‌وگو و آگاهی‌بخشی برایشان صورت گرفت. من خودم بارها برای بسیاری از بچه‌های تئاتر به قوه قضائیه زنگ زدم و با مشاور محترم دادستان مفصل صحبت کردم. برخی از اینها جوگیر شده یا تحت فشار آن کارها را کرده بودند.

[اگر دنبال انتقام‌گیری] بودیم که این همه آدم اجرا نداشتند. نمونه آن همین آقای سجاد افشاریان است که گفتم در تئاتر شهر اجرا دارد. فقط ایشان هم نیست... یراحی خودش به‌سمتی رفت که از یک جایی به بعد نخواست تعامل کند.
خیلی‌ها پست گذاشتند که ما دیگر با جمهوری اسلامی یا این دفتر موسیقی کاری نداریم و دیگر مجوز نمی‌گیریم. همه اینها روی صحنه اجرا کردند. شما لیست‌ها را ببینید حرف مرا باور می‌کنید. ما دنبال انتقام یا گرفتن حال کسی نیستیم. وقتی خود آقا رفتارشان این‌طور نیست، چرا ما باید این کار را بکنیم! اما باید طرف هم خودش بخواهد.

بعضی‌ها از اپوزیسیون ‌بودن قهرمان ‌بودن می‌بینند. من نمی‌گویم تو بیا طرف من، ولی پای حق بایست. ما با هیچ‌کس مشکلی نداریم. فقط طبیعتا ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کسانی که بی‌حجاب شده‌اند کار کنند که البته برخی باز خودشان پذیرفتند که طبق قوانین کشور کار کنند و الان روی صحنه هستند. برایمان مهم این است که قانون رعایت شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین