کد خبر: ۸۵۹۷۶۲
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸

معمای پیچیده سپاهان و فدراسیون فوتبال/ کدام بازی ۳ بر صفر می‌شود؟

اختلاف نظر بین مسئولان فدراسیون فوتبال برای تصمیم‌گیری در مورد تخلف‌هایی که باشگاه سپاهان انجام داده است، پرونده جدیدی را باز کرده که می‌تواند یکی از مهمترین رای‌های این فدراسیون باشد.
معمای پیچیده سپاهان و فدراسیون فوتبال/ کدام بازی ۳ بر صفر می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

باشگاه سپاهان که در فصل نقل و انتقالات لیگ بیست و سوم بازیکنان مطرح و گرانقیمتی را جذب کرد، حالا به دلیل رعایت نکردن برخی موارد مد نظر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به معضلی برای کارگروه نظارت بر سقف بودجه و قراردادها، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تبدیل شده است.

گزارش‌ها و شکایت‌هایی که در مورد باشگاه سپاهان به فدراسیون فوتبال رسیده، مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون را بر آن داشته تا رسیدگی کاملی در مورد نقل و انتقالات و سقف قرارداد‌های این تیم اصفهانی داشته باشند. به این موارد باید نامه سازمان بازرسی را هم اضافه کرد که خواستار رسیدگی دقیق و قانونی به اتفاقات این باشگاه شده است.

طبق پیگیری‌ها به دنبال درخواست‌هایی که از سوی چند باشگاه از جمله پرسپولیس، استقلال و تراکتور برای رسیدگی به آنچه تخلفات سپاهان عنوان شده، رسیده، مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نشست‌هایی را برگزار و خواستار ورود کمیته انضباطی به این پرونده شده اند.

این در حالی است که برخی مسئولان اعتقاد دارند این موارد باید در کمیته اخلاق مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد، اما برخی دیگر تاکید کرده اند از آنجایی که کمیته اخلاق توانایی اعمال جریمه‌هایی مثل ۳ بر صفر کردن بازی‌ها را ندارد، باید این موارد به کمیته انضباطی ارجاع شود.

در این مورد گفته می‌شود پس از بررسی‌های لازم و صحبت‌هایی که بین مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ رد و بدل شده، تصمیم گرفته شده که کمیته انضباطی به پرونده باشگاه سپاهان ورود و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

در این مورد فرضیه‌ها و گمانه زنی‌هایی وجود دارد که مهمترین و پررنگ‌ترین آن اعمال یک نتیجه ۳ بر صفر به ضرر سپاهان است. حالا این نتیجه برای چهار بازی اعمال شود، برای دیدار با تیم‌هایی که شکایت کرده اند اعمال شود یا این که ۳ امتیاز منفی کلی برای سپاهان در نظر گرفته شود، موارد دیگری است که باید در کمیته انضباطی مورد بحث و تبادل نظر و رعایت موارد قانونی قرار بگیرد.

مسئولان باشگاه سپاهان که با هزینه‌ای سنگین تیم خود را برای حضور در لیگ بیست و سوم بستند، به دلیل بالا رفتن سقف قراردادهایشان هنوز نتوانسته اند قرارداد عیسی آل کثیر و برایان دابو را ثبت کنند و مجوز بازی آن‌ها را بگیرند.

به خاطر همین اتفاقات است که تیم‌های استقلال، تراکتور و پرسپولیس از فدراسیون فوتبال خواسته اند که به پرونده نقل و انتقالاتی سپاهان ورود جدی داشته باشد و مشخص کند که تخلفاتی از سوی این تیم اصفهانی صورت گرفته است یا نه.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین