کد خبر: ۸۵۹۸۴۲
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۰

گفت‌وگوی بلینکن با نتانیاهو و محمود عباس

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفتگو‌هایی مجزا با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین داشته است.
گفت‌وگوی بلینکن با نتانیاهو و محمود عباس
آفتاب‌‌نیوز :

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: بلینکن گفت‌وگویی با بنیامین نتانیاهو داشت. بلینکن بر استحکام شراکت دوجانبه و تعهد آمریکا نسبت به امنیت اسرائیل تاکید کرد.

وی در ادامه گفت: طرفین درخصوص منافع مشترک از جمله گسترش هم‌بستگی منطقه‌ای اسرائیل و مقابله با «تهدیدات از سوی ایران» صحبت کردند. وزیر خارجه تاکید کرد که این کشور به حمایت از سیاست‌هایی که آزادی، امنیت و کامیابی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را تضمین می‌کند، پایبند است.

متیو میلر همچنین عنوان کرد: بلینکن امروز گفت‌وگویی نیز با محمود عباس داشته است. بلینکن نگرانی مداوم خود در رابطه با خشونت‌ها در کرانه باختری را ابراز کرد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: وزیر خارجه بار دیگر بر حمایت آمریکا از تدابیری که منجر به پیشرفت آزادی و امنیت می‌شود و کیفیت زندگی مردم فلسطین را ارتقا می‌دهد، تاکید کرد. آنتونی بلینکن و محمود عباس درخصوص حمایت از راهکار دو دولتی و مخالفت با اقداماتی که دوام آن را به خطر می‌اندازد، گفت‌وگو کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین